Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İnce Türkiye turunu sürdürüyor!

0 80

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Düzce’de esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
Sivas’tan 4 Eylül’de başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında Düzce’ye gelen İnce, İstanbul ve Gaziantep caddelerinde esnafı ve vatandaşları selamladı.
İnce, ziyaretleri sonrası Anıtpark Meydanında gazetecilere, ziyaretlerine 15-20 gün ara vermelerinin ardından bugün tekrar Düzce’den ziyaretlere başladıklarını söyledi.
İnce, “Bugün 48 vilayeti gezmiş olduk. Çok yakın bir sürede 81 vilayeti tamamlayacağız.” dedi.

İnsanlık tarihi 100 yılda bir salgınlar yaşadığını aktaran İnce, 100 yıldır böyle büyük bir salgının belki ilk kez yaşandığını belirterek, “Bu esnaf hep vergi veriyor. 1000 lirayla geçiştirmeye çalışan bir hükümet var. Böyle bir ortamda faizi yükselt, dövizi düşür. Faizi düşür, dövizi yükselt oyun oynuyorlar. Böyle ekonomi yönetimi olmaz. Bu doğru değil. Ocak ayında 5 litrelik Ayçiçek yağı 35 liraydı şimdi 70 lira oldu. Ocak ayında yumurta 60 kuruştu şimdi 1 lira oldu. TÜİK’e sorsan enflasyon 12-13. Devleti çökerttiler. Kurumları çökerttiler. Gelenekleri çökerttiler. Türkiye ne yazık ki kötü yönetiliyor.” diye konuştu.
Türkiye’nin üretim ekonomisine geçmesi gerektiğini vurgulayan İnce, “Üretim ekonomisine geçmesi için Türkiye’nin bir hukuk devleti olması lazım. Sudan’dan Nijer’den toprak kiralayarak Türkiye’de tarımı kalkındıramazsınız. Çiftçiyi, köylüyü desteklemek lazım. bir yanda beceriksiz bir iktidar. Öbür yanda beceriksiz bir muhalefet var. bunları toptan göndereceğiz. Hepsini göndereceğiz. Birini değil bunların hepsini birlikte göndereceğiz.” dedi.

Büyük bir şemsiye kurmalarının gerektiğini dile getiren İnce, şöyle konuştu:

“Bu büyük şemsiyelerin altında ülkücüler olmalı, sosyal demokratlar, muhafazakarlar, sünniler, aleviler olmalı, herkes olmalı bunun altında. Memleket bir uçurumun başında duruyor. Bu memleketi bu uçurumun başından çekip almamız lazım. Onun için bu iktidarı da bu muhalefeti de toptan göndereceğiz. Bunu yapamazsak memleket uçurumun başında duruyor.”

İnce Türkiye’nin üretebilmesi için çiftçisinin, sanayicisinin desteklenmesinin önemli olduğunu kaydederek, “Onlar bunu desteklemek yerine sarayda şatafat içinde yaşıyorlar. Muhalefet de kendi halinden memnun. Muhalefetin de Türkiye’de iktidar olmak gibi bir derdi yok. Muhalefetin de özgüven eksikliği var. Kendine güvenmeyip dostlarla birlikte iktidara gelinmez. Önce kendine güvenerek yola çıkacaksın. Bizim hedefimiz 50 artı 1 almak. 50 artı 1 hedefleyerek yola çıkacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Asgari ücretin 2021 yılı için net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklamasının sorulması üzerine İnce, “Bakın bu ülkede 2 milyon kişi günde 39 lirayla yaşıyor. 2 bin 825 lirayla aslında bu ülkeyi yönetenleri bir ay geçindireceksin biliyor musun? Bu işin tek bir yolu var. Onları bir ay 2 bin 825 lirayla geçindireceksin. Mesela bugün açıklayan bakana diyeceksin ki ‘Sen bir ay 2 bin 825 lirayla bir yaşa, birinci ayın sonunda bir komnuşalım’ diyeceksin. Bu ülkede 10 milyon kişi işsiz. Emekliler perişan durumda. İşsizlik rakamları, verilen sayıların hiçbiri doğru değil. Türkiye’de belki de hukuka, demokrasiye çok ihtiyaç var ama Türkiye’nin en fazla doğru bilgiye ihtiyacı var. İşsizlik rakamı yalan, enflasyon yalan, hepsi yalan. Bu yalan düzeninden bu soygun düzeninden hep birlikte kurtulacağız.” dedi.
İnce, CHP’nin son dönemde taciz iddialarıyla gündeme gelmesi ve Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesi olayının ardından CHP’li bir milletvekilinin baba Sıddık Gültekin’i telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediği iddialarının sorulması üzerine şunları kaydetti:

“Ben haftalık skandallar eksik olmuyor demiştim ama 3 günde bire düşürdü arkadaşlar. Allah selamet versin.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.