Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

İnce: Erdoğan torun baksın

0 38

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 1. Yalova Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik olarak “Erdoğan’ın Türkiye’ye yapacağı tek bir şey var artık. Torun bakmak” yorumunu yaptı.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye katılan İnce, memleketi Yalova’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 92. yıldönümü nedeniyle 92 yeni üyeye rozetlerini takan İnce, ilk olarak gençlere seslendi. İnce,  “Gençler ülkeyi terk etmek yok, bunun hayalini kurmak yok, yabancı ülkelerle ilgilenmek yok. Bu sokaklar, bu kentler, bu köyler bizim. Kuzeyimiz sele teslim olurken, insanlar sokaklarda boğulurken, güneyimiz cayır cayır yanarken böyle bir ortamda umutsuz olmayacaksınız” dedi.

Kısa süre içinde Türkiye’de 52 ilde örgütlendiklerini, 18 Eylül tarihinde büyük kurultay yapacaklarını kaydeden İnce, geçtiğimiz haftalarda güney bölgelerinde etkili olan orman yangınları konusunda iktidarı suçladı. Muharrem İnce, şöyle konuştu:

“Bir iki ay sonra kış gelmeye başlayınca herkes arabasının antifrizinizi kontrol ettirecek. Kış lastiklerini takacak, önlem alacak. Kar yağmasını beklemeyecek. Ormanın yanmasını beklemeyeceksin, her sene orman yangını olacak. Bu kesin. O zaman uçağını alacaksın. Kendine 13 tane uçak alacağına, devletin milletin ormanları için uçak alacaksın. İtibardan tasarruf olmaz diyorsun ama ormanları cayır cayır yakıyorsun”

“ONLARIN HES KODU RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Muharrem İnce, Türkiye’nin göçmen politikasını da eleştirdi. “Türkiye’nin yürümeye ihtiyacı var. Baro başkanları Ankara’ya gelmek istiyor, Yaşam Kent’te önünü kestiriyor iktidar. Baro başkanları yürüyemiyor. Öğretmenler yürümek istiyor, öğretmenler yürüyemiyor. Madenciler yürümek istiyor, madenciler yürüyemiyor ama Afganlara serbest” diyen İnce, şöyle devam etti:

“Van’dan giriyorlar, İstanbul’a kadar geliyorlar kafilerle. Sınırlar delik deşik. Bu Afgan meselesi Suriye meselesine benzemez. Dünyada uyuşturucu denince akla iki yer gelir. Biri Kolombiya, öbürü Afganistan. Başımıza ne iş açtıklarının farkında değil bunlar. Şehir merkezine doğru gittiniz. AVM’ye gireceksiniz veya devlet dairesine gireceksiniz. Size HES kodu soruyorlar mı? Soruyorlar. Afganlara serbest. Onların HES kodu Recep Tayyip Erdoğan”

“BURASI YOL GEÇEN HANI MI”

İnce, cumhurbaşkanı olduğu takdirde ilk yapacağı işin Beşar Esad’la masaya oturmak olduğuna değinerek “Esad’a haber göndereceğim, ‘gel masaya oturalım’ diyeceğim, Şam’a büyükelçi atayacağım. Sisi’yle barıştın. Niye Esad’la konuşmuyorsun? Otur masaya, büyükelçini ata. Anlaşma yap. Bayramda 100 bin kişi Suriye’ye gidecek, bayramlaşacak 10 gün sonra gelecek. O kapıları kapatırım bir daha geri gelemezsin yok öyle yağma. Burası yolgeçen hanı mı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yorgun olduğunu kaydeden Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, “Bu yorgun Erdoğan’ın artık Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey yok. ‘Ver yetkiyi gör etkiyi’ demişti. 3 sene önce ‘döviz düşecek’, ‘enflasyon düşecek’, ‘ekonomi şahlanacak’ demişti. Bunların hiçbirisi olmadı. 3 Y dedi. ‘Yasaklar kalkacak, yoksulluk bitecek, yolsuzluk olmayacak’ dedi. Daniskası oldu. Erdoğan’ın Türkiye’ye yapacağı bir tek şey var artık. Torun bakmak” yorumunu yaptı.

ŞENER İL BAŞKANI

Yapılan kongreye tek liste halinde girilirken Ertan Şener, Yalova İl Başkanı seçildi. Genel Başkan Muharrem İnce, yeni üyelere rozetlerini de takarken salonda gördüğü annesine de “Anne seni de mi delege yaptılar” diyerek seslendi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.