Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplandı

0 14

Hayat Boyu Öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Turkuaz Salonunda yapıldı.

Yalova Vali Yardımcısı Aziz Mercan başkanlığında yapılan toplantıya; İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, İl Özel İdare Genel Sekreteri Selim Karahan, Oda başkanları, il kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, halk eğitim merkezi müdürleri ile okul ve kurum müdürleri de katıldı.

Toplantıda, İl Millî Eğitim Şube Müdürümü Mehmet Kalkan; ildeki hayat boyu öğrenme faaliyetleri hakkında genel bir sunum yaptı. Sunumda Yalova’nın kendi değerlerinden olan Geleneksel Kâğıt Üretimi ve Çınarcık İşi Kurslarının tüm Türkiye’ye yaygınlaştırarak, her ilde açılabilmesi için kurs programı hazırlıklarını yürüttüklerini belirtti.

Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma Oranında %10 Üzerinde Yükselme

Kapanış konuşmasını yapan il Müdürü Yeniyol, Hayat Boyu Öğrenmeye Katılma Oranı’nda Bakanlığın 2023 hedeflerine ve Türkiye geneline göre il genelinde % 10’luk bir artışla hedeflerin üstünde çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek “Bakanlığın hedeflerini şimdiden ikiye katlayan, gayretleriyle Halk Eğitim Müdürleri başta olmak üzere, Gençlik Spor İl Müdürlüğüne, Oda Başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Derdimiz, tüm çalışmaları değerlendirip, üzerine koymak; bu şekilde sürdürülebilir noktada ilimize katkı sunmuş oluruz” dedi.

Toplantı; işbirliği yapılan kurum temsilcilerinin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı için yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili komisyon üyelerinin görüş, öneri, dilek ve temennilerinin ardından sona erdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.