AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

İnce: Açık ara seçtireceğiz

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak YSK’nın iptal kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu,’Bir kişiye ya da bir gruba hizmet edenlerin olduğunu biliyoruz. 24 Haziran’da gerekeni yapacağız’ dedi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın ‘mağduriyet’ açıklamasına da yanıt veren İmamoğlu, ‘Belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir’ diye konuştu.

İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Cuma namazı çıkışı açıklama yaptı. İmamoğlu’na CHP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de eşlik etti.

İmamoğlu’nun konuşmasının satır başları:

FUAR AÇIKLAMASI

Büyükşehirin bürokratlarına inanarak masaya çağırdık. Yaklaşık 20 kişi toplantı yaptık. Emniyet, itfaiye açısından Sultanahmet’te kitap fuarının yapılmasının uygun olmadığı söylendi. “Siz öyle karar verdiyseniz devam edin” dedik. Sonra medyaya yansıyınca aradık, pazartesi gelemeyeceklerini söyleyip cumaya atmışlardı. O arada da malum karar alındı. Bizim öyle bir derdimiz olmaz. Ben vali beye de çağrı yaptım. Orada emanetçi olarak duruyorlar. Ben İstanbul’un seçilmiş başkanı olarak buradayım. Genel sekreter yardımcıları acaba ona nasıl bir bilgi verdi. Merak ediyorum.

‘BELKİ ADAY OLMAKLA MAĞDUR OLMUŞ’

Bir daha karşılaştığınızda sorun acaba kendi söylediklerine inanıyor mu? Neyin gasbı? Millet görüyor. Kendisi de inanmıyor. Mağduriyet meselesi de şöyle, belki aday olmakla mağdur olmuş olabilir.

SEÇİM STRATEJİSİNİ BÖYLE ANLATTI

İşimiz kolay, bizim rakibimizle işimiz yok. Bizim muhatabımız 16 milyon insanımız. Kucaklaşacağız, buluşacağız, güler yüzle, hoş sohbetle, iyi bir yönetimin İstanbul’a layık olduğunu bütün insanlara hissettireceğiz. İnsan, siyasi parti ayırt etmeksizin herkesin oyuna talip olan anlayışımızla devam edeceğiz. Benim iftar sofralarım 10 yıldır halkımızın evidir.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar ise şu şekilde:

YSK seçimi iptal etmedi, kendini iptal etti. Ampulün üstüne, ortasına bastı falan bunların hepsi boş tartışmalar. Bu seçimde şaibe yoktur. Şaibe YSK’dadır.

Meseleyi CHP meselesi olarak görmeyen 82 milyon kişinin buna destek olacağını görüyorum. Mutlu bir Türkiye, kardeşçe yaşadığı Türkiye’yi kurabilmemiz için 23 Haziran’da İmamoğlu’nu açık ara farkla seçtirmemiz lazım.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.