DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İlk ders Başsavcı’dan

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlk ders Başsavcı’dan
reklam

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yeni akademik yılın ilk dersini Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz verdi.

Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amfisi’nde yapılan ilk derse Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kaya Bayraktar’ın yanı sıra dekan yardımcıları, Hukuk Fakültesi öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Kürsüye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, öğrencilere üniversite hayatı ile ilgili temel bilgiler verdi ve üniversite yıllarının tekrar geri gelmeyeceği bilincinde olarak zamanlarını çok iyi değerlendirmelerini tavsiye etti ve sözü Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz’e bıraktı.

Açılış dersinde Hukuk Fakültesi’nin yeni öğrencilerini “Değerli Meslektaşlarım” şeklinde selamlayan Başsavcı Duygu Bayar Öksüz, öğrencilerle kariyerindeki deneyimlerinden örnekler paylaşarak karşılaşabilecekleri zorluklarla ilgili bilgiler verdi. Avukatlık, savcılık, hakimlik görevlerinin farklarından temel olarak bahseden Başsavcı Bayar, “Çok meşakkatli bir işimiz var ancak bu mesleği yapmaktan onur duyuyorum, yine aynı tercihi yapardım, hakikatin ortaya çıkmasına katkıda bulunmanın verdiği haz tarif edilemez” ifadelerini kullandı.

Başsavcı’dan tam destek

Üniversite eğitimi aldığı zamanlarda daha çok teorik bilgilerle donatıldığını ve pratik dersler konusunda büyük eksiklikleri bulunduğundan bahseden Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, “Yalova Üniversitesi öğrencileri bu konuda çok şanslı. Hem sayın rektörümüz hem de dekan hocamızla yaptığım görüşmelerde eğitim sisteminin sadece teoriğe ya da sadece pratiğe dayalı olmadığını öğrendim ve mutlu oldum” dedi. 

Pratik eğitimlere katkıda bulunmak istediğini vurgulayan Başsavcı Duygu Bayar Öksüz, öğrencilerin düzenli olarak duruşmalara ve adli otopsi gibi diğer hukuki süreçlere katılabilmeleri için destek vereceğini belirtti.

Hukuk Fakültesi öğrencilerine müjde

Başsavcının ardından kürsüye gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, salonu tamamen dolduran öğrencilere, hoşgeldiniz diyerek konuşmasına başladı. Hukuk Fakültesi öğrencilerinin göreve geldiklerinden beri kendilerinden bazı talepleri olduklarını belirten Rektör Bahçekapılı, “Hocalarımızın ve öğrencilerimizin mahkeme salonu isteği vardı ve bu isteği yerine getirdik, ayrıca kütüphanemizde bulunan 90 bin kitabın dışında sadece sizin kullanımınıza yönelik, hukuk alanında derslerinize doğrudan katkıda bulunacak kaynak kitapları temin ettik” diyerek eksiklikleri giderdiklerini vurguladı.

Bir güzel haber daha vermek istediğini belirten Bahçekapılı, “Kampüsün peyzaj çalışmaları Hukuk Fakültesi’nden başlıyor, yaklaşık 1 aylık çalışma sonrası fakültenin etrafı çok daha güzel ve düzenli hâle gelecek” sözleriyle yeni öğrencilere müjde verdi.

reklam