İDO, 2 Yalova taşıdı

0
98

Kurban Bayramı tatili nedeniyle 100 ek sefer yapan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 10 günlük tatil boyunca, toplam 266 bin araç, 622 binin üzerinde yolcu taşıdı.

İDO’dan yapılan açıklamaya göre, tatil süresince toplamda 6 bine yakın sefer yapılırken, tatilcilerin en yoğun kullandığı hatlar Eskihisar – Topçular, Yenikapı-Yalova ve Pendik-Yalova hatları oldu.

İDO’nun Yenikapı ve Eskihisar iskeleleri, İstanbulluların tatillerinin başlangıç noktası oldu.

İDO, 25 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında 6 bine yakın sefer yaparken, deniz otobüsü, ferrycat, feribot ve araba vapuru hatlarında toplam 266 bin araç taşıdı. 540 binin üzerinde biletli yolcu İDO ile seyahat etti.

İDO’nun şehir dışı ulaşımında en önemli hatlarından biri olan Eskihisar-Topçular arasında, bayram tatili boyunca 155 bine yakın araç hareket etti. Harem-Sirkeci ve Eskihisar-Topçular hattındaki yolcu sayıları da dahil edildiğinde İDO, tatil boyunca 622 binin üzerinde yolcu taşıdı.

Paylaş
Önceki İçerikYalova’da terzilik bitiyor
Sonraki İçerikTersaneler Yalova’ya zarar veriyor
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.