İçme suyu hattı için düğmeye basıldı

0
62

Yalova Belediyesi, toplamda 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebekesi için düğmeye bastı. Yalova Belediyesi Su Kanal Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar kapsamında özellikle yaz sezonunda sorun yaşayan Bayraktepe Mahallesi ilave ve yenileme işlemlerine başlanan ilk yer oldu.

Yalova Belediyesi yapılan ihale kapsamında 17.500 metre içme suyu isale hattı ve şebeke için çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında; Kazımiye Seyrantepe Mahallesi için 3500 metre isale hattı ve 5500 metre şebeke hattı ile abone bağlantılarının da tamamı yenilenecek. Ayrıca içme suyu depolarının yenileme ve modernizasyon çalışmaları da proje kapsamında yapılmaya devam ediyor.

“Eksikler Giderilecek”

Çalışmaları yılsonuna kadar tamamlamayı hedefledikleri bilgisini veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kentimizin altyapı eksiklerini biliyoruz. Ancak Baraj projesi nedeniyle yapmış olduğumuz proje bir süre beklemek zorunda kaldı. Yıllık olarak belirli oranda yenileme ve ilave hatlarının yapımını gerçekleştiriyoruz. Özellikle yaz aylarında sıkıntı çeken Seyrantepe, Bayraktepe ve Bağlarbaşı Mahallelerimizin bir kısımlarındaki problem kısa sürede ortadan kalkacak. Özellikle Bayraktepe Mahallesi’nin üst kesimleri ile Seyrantepe Mahallemizin altyapısı tamamen değişecek. Çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Altyapıya yönelik olarak çalışmalarımız devam edecek ve eksikler tek tek giderilecek” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikYalova Seyahat, Yalova’yı tanıtacak
Sonraki İçerikSalman’a 77 numaralı forma
Nedim Guler
1980 yılında Yalova'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü'nden mezun oldu. Ankara'da çeşitli reklam ajanslarında, TRT ve TV8'de stajyerlik yaptı. Anadolu Ajansı'nda Yalova muhabirliği ve il temsilciliği görevini yürüttü. Bir süre Doğan Haber Ajansı'nda muhabir olarak çalıştı. Yalova Hayat Gazetesi'nin günlük yayın hayatına atılmasıyla birlikte yaklaşık 7 sene genel yayın yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında Ajans Yalova adlı internet haber portalını kurdu.