Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

HÖH Milletvekili adayları Çiftlikköy’de

0 43

14 Kasım Pazar günü yapılacak Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleriyle ilgili Çiftlikköy Engelsiz Kafe’de Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi Burgaz İl Başkanı Ahmet Süleyman, Burgaz Bölgesi Milletvekili Adayı Sevim Ali ve Eşeref Eşeref, Ruen Bölgesi Köy Muhtarlarının katılımıyla kahvaltı etkinliği ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. 

Etkinliğe Yalova Vali Yardımcısı Aziz Mercan, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, Yalova Bal-Göç Derneği Başkanı Lütfi Özgür, Orhangazi Bal-Göç Derneği Başkanı Hüseyin Ali Yetim’in yanı sıra Yalova’daki seçim noktalarında görev yapacak sandık görevlileri de iştirak etti.

14 Kasım Pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri öncesinde Yalova Merkez, Çiftlikköy, Subaşı ve Orhangazi’de kurulacak seçim noktalarında çifte vatandaşların oy kullanacağını belirten Yalova Bal-Göç Derneği Başkanı Lütfi Özgür, seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini temenni ettiklerini belirterek, “Hemşerilerimizi, Bulgaristan’daki haklarının korunması ve geliştirilmesi için 14 Kasım’daki seçimlerde oy kullanmaya çağırıyoruz” dedi. Başkan Silpagar da, 14 Kasım seçimlerinin en hayırlı şekilde sonuçlanmasını temenni ettiklerini ifade etti. 

Bulgaristan’da yıl içinde oluşan 45 ve 46. dönem parlamentoları kabine kuramadıkları için 14 Kasım Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçimi ve erken genel seçimlerin bir arada yapılmasıyla ilgili Bulgaristan Parlamentosu’nda çoğunluk kararı alınmıştı. Bu kapsamda Yalova’da merkezde 2, Çiftlikköy 500 Evler Mahallesi’nde ve Subaşı’nda birer sandık kurulmak suretiyle bölgemizdeki çifte vatandaşların oy kullanma işlemleri gerçekleşecek. 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.