AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

‘Hepimiz Meryem’iz kampanyası!

Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği’nin (UKEAD) öncülüğünde Kudüslü kadınların maruz kaldığı zulmü dünyaya duyurmak amacıyla ilk olarak Türkiye’de hayata geçirilen ‘Hepimiz Meryem’iz’ kampanyasına, Memur- Sen Yalova Şubesi Kadın Komisyonu’ndan destek geldi.

ilk olarak Türkiye’de hayata geçirilen ‘Hepimiz Meryem’iz’ kampanyası hakkında bilgi veren Yalova Memur- Sen Kadın Komisyonu Başkanı Tülay Çakır, “Uluslararası Kudüs, Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği (UKEAD) tarafından başlatılan ‘Hepimiz Meryem’iz’ kampanyasına Yalova Memur- Sen Kadın Komisyonu olarak, zulüm gören kadınların sesini duyurmak ve acılarına ortak olmak istiyoruz. Kampanyamızla dünya kamuoyunun dikkatini Kudüslü kadınların yaşadığı çileye çekmenin yanı sıra onlara destek çıkmak ve maruz kaldıkları zulmü sona erdirmeye katkı sunmak istiyoruz. Filistinli kadınlar ve çocuklar İsrail’in zorbalığı altında her gün hak ihlaline maruz kalıyor, gözaltına alınıyor ve  zindanlara hapsediliyor.

İnsan hakları kuruluşları ve uluslararası hukukçulardan, Filistinli kadınlara yönelik ihlallerinden ötürü İsrail’e karşı suç duyurusunda bulunmalarını talep ediyoruz. 50 ülkenin katılımıyla 8 Mart’a kadar devam edecek olan kampanya ile zulüm gören kadınların sesini duyurmaya, her an onların yaşadığı acıları hissetmeye çalışacağız. Kudüs bizim kırmızıçizgimizdir. Dolayısıyla Filistinli kadınlar bizim özgürlüğümüzün temsilcileridir. Sadece Müslüman oldukları için zindanlara hapsedilen kadınların onurlu duruşlarını her zaman savunacağımızı bildiririz. Kampanyayı destekliyor ve Hepimiz Meryem’iz diyoruz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.