Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Hentbol heyecanı mart ayında

0 15

Türkiye Hentbol Federasyonu, 2. Lig gruplarını belirledi. Buna göre Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü, B Grubu’nda ilimizi temsil edecek. Mart ayında başlayacak müsabakalar kapsamında Mavi-Beyazlılar, Sakarya’daki ilk haftayı bay geçecek.

Türkiye Hentbol Federasyonu, merakla beklenen 2. Lig takvimini açıkladı. Kovid-19 Salgını nedeniyle 3 etapta oynanacak ligde B Grubu’nda 9 takım arasında bulunan Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü, ilk haftayı dinlenerek geçirecek. İkinci haftada Festival Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşacak Mavi-Beyazlılar, üçüncü haftada da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü ile kozlarını paylaşacak ve ilk etabı noktalayacak. 3 gün sürecek ilk etabın ardından diğer iki etapla birlikte erkeklerde ilk sırayı alacak ekipler üst lige çıkacak. İkinci ve üçüncüler de final grubu oynamaya hak kazanacak.

İlk haftayı bay geçeceğiz

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun açıkladığı takvime göre; Türkiye Erkekler Hentbol 2. Lig 1. Etap Müsabakaları, 18-23 Mart tarihleri arasında Sakarya’da yapılacak. Erkeklerde ilk sırayı alacaklar üst lige adını yazdıracak. İkinci ve üçüncü olacak ekipler de play-off oynamaya hak kazanacak. 3 grubun olacağı erkeklerde son iki sırayı alacak takımlar da Bölgesel Lig’e düşecek. Yalova Zirve Gençlik ve Spor Kulübü, B Grubu’nda ilk haftayı bay geçecek. Sakarya’daki ilk etapta temsilcimiz, ikinci hafta maçında Festival Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü ile kozlarını paylaşacak. Etabın son karşılaşmasında Mavi-Beyazlılar, Alaaddin Kekubat Üniversitesi Spor Kulübü ile oynayacak. Zirve GSK ile birlikte B Grubu’nda; 1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü, Çandır Hentbol Spor Kulübü, Sakarya BŞB Spor Kulübü, Reis Gıda İnebolu Spor Kulübü, Tatvan Belediye Spor Kulübü, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Kulübü, Kızıltepe Spor Lisesi Spor Kulübü ile Festival Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü takımları bulunuyor.

Diğer etapların tarihleri de netleşti

Diğer yandan Erkekler Hentbol 2. Ligi’nde diğer iki etabın tarihleri de belli oldu. Açıklanan takvime göre; ikinci etap, 9-11 Nisan tarihleri arasında olacak. Üçüncü etap müsabakaları ise 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Play-off karşılaşmaları da 17-19 Mayıs tarihleri arasında oynanacak.

 

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.