DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Havaya ateş edenlere geçit yok

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havaya ateş edenlere geçit yok
reklam

Yalova genelinde son günlerde düğün ve benzeri etkinlikler esnasında meskun mahallelerde yapılan ateşli silahla havaya ateş etme olayları endişe verici boyutlara ulaştı. Vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi’ne 35 farklı ihbarda bulunulan olaylarda, park edilmiş araçlara ve vatandaşlara yorgun mermi isabet etmesi sonucu mala zarar verme ve yaralanma vakaları yaşandı. Bu tehlikeli durum nedeniyle, vatandaşlar gerek CİMER’e gerekse Polis Merkezi’ne yapılan müracaatlar ve ihbarlarla, yetkililerden çözüm talep etti.

Bu çerçevede, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yoğun çalışmalar sonuç verdi. Bağlarbaşı Mahallesi ve çevresinde yapılan aramalarda, 2 adet 9 mm ruhsatsız tabanca, 1 adet kısa namlu tüfek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet kuru sıkı tabanca, 78 adet tabanca mermisi, 33 adet av fişeği kartuşu ve 36 adet sahte bandrollü alkollü içecek ele geçirildi.

Ateşli Silahla ve Bıçaklar Hakkında Kanun kapsamında işlenen suçlarla ilgili olarak A.F., C.Ö., Y.Y., A.M. ve S.K. isimli 5 şüpheli hakkında adli ve idari işlemler başlatıldı.

reklam