Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Hasta yaşlılara yardım ediyorlar!

0 295

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gençlere örnek olacak bir etkinliğe imzasını attı. Öğrenciler, öğretmen ile birlikte biri kanser hastası olan iki yaşlı kadını evlerinde ziyaret ederek gerekli yardımları yaptılar.

- Reklam -

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Handan Çetin’in önderliğinde yürütülen proje kapsamında öğrenciler yardımseverliği öğreniyorlar. Değerler eğitimi kapsamında ele alınan yardımseverlik konulu dikkat çekici bir faaliyet okul öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Handan Çetin ve öğrencileri, yardıma ve ilgiye muhtaç yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor, gönüllü olarak çalışarak, temizliklerini yapıyor ve ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bu hafta da biri kanser hastası olan iki yaşlı kadını evlerinde ziyaret ederek gerekli yardımları yapan öğretmen ve öğrencileri, ev sahipleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandılar.

 

Yalova Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zeynep Hacıbektaşoğlu, hem öğretmen hem de öğrencileri kutladı. Hacıbektaşoğlu, “Yeni nesillerin aldığı terbiye ve ahlakın; yaşlılarına davranış şekillerinde gizli olduğu düşüncesiyle, böyle güzel bir etkinlik ile hem büyük bir hayır işleyen hem de gençlerimize örnek olan öğretmenimizi ve emeklerinden dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.