AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Görevlerine başladılar!

Yalova il seçim kuruluna yapılan itirazların sonuçlanmasının ardından Belediye Başkanları, belediye Meclis üyeleri ve İl genel meclis üyeleri mazbatalarını alarak görevlerine başladılar.

İşte il, ilçe ve beldelerde son durum

Yalova İl Genel Meclisi: AK Parti 11, CHP 5, MHP 1, İYİ 1 

AK Parti: Hasan Soygüzel, Ömer Aslan, Furkan Ateş, Ali Çorbacı. Resül Çiftçi , İbrahim Dönertaş , Murat Kaya Mustafa Selvi, Hayrullah Sarıhan, İdris Durmuş, İsmail Akar. CHP: Ertan Şener. Hüseyin İnce, ,Mustafa Tunalı,  Oktay Atik, Tahsin Yener: MHP:Atalay Beştaş İYİ:  Hüseyin Alfat

Yalova Belediye Meclisinde Ak Parti, 17,  CHP 14

AK Parti:  Bülent Yalçınkaya, Ahmet Kumali, Uğur Daban, Nusret Karaaloğlu,Mustafa Tutuk, Melehet Yalçın , İnanç Kaya, Bahaddin Erbay , Fatih Şahin, Nurgül Urnuşmak, Selvet Duman, Süleyman Türen, Arif Oktay Tunç,  Adnan Kırtay , Alpan Solmaz , İsmail Demir, Dursun Karahasan.

CHP: Halit Güleç, Cevdet Bekler, Sefer Keskin, Gülsen Büker, Yavuz Bingöl  Erol Abacı, Adil Ürekli Meryem Ataş, Cem İnci, Muhammet Ümit Aydın , Erol Duman, Burçin Tangürek, Turgut Memiş, Zekiye Tanıl

Toplam Seçmen :               82964

Kullanılan Oy :                   65048

Geçerli Oy:                        62725

CHP       28779    Vefa Salman

AKP       28441      Yusuf Z.Öztabak

DP          3683       Rıdvan Acar

SP           935         Resul Genç

HDP       560         Yüksel Akın

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral:  Meclis: Ak Parti 6, CHP  3 

Fevzi Arıcı (Ak Parti), Ali Saruhan (Ak Parti), İlknur Bayraktar (CHP), Birol Bayram (Ak Parti), Hüseyin Ekin (CHP), Birol Ok (Ak Parti), Hasan Karabacak (Ak Parti), Erol Aydın (CHP), Şaban Cineviz (Ak Parti),

Toplam Seçmen :               4835

Kullanılan Oy :                   4398

Geçerli Oy:                        4247

AKP       2202

CHP      1912

MHP      61

 

İYİ         35

SP        30

Armutlu Belediye B:aşkanı Mustafa Tokat. Meclis  AK Parti 5,  MHP 4 

Cengiz Aslan(Ak Parti), Ali Öztürk (Ak Parti), Mehmet Ali Mısırlı (Ak Parti), Recep Çetin (Ak Parti), Taner Bostancı (Ak Parti), Halil Özer (MHP), Osman Aslan (MHP), Halit Seçmen (MHP), Gökmen Yılmaz (MHP)

Toplam Seçmen :               5232

Kullanılan Oy :                   4466

Geçerli Oy:                        4358

MHP      1711

AKP       1579

İYİ         496

CHP       494

SP           76

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar. Meclisi: AK Parti  9 CHP 5, İYİ 1 

Hamit Akbulak (Ak Parti), Cenap Altınöz (Ak Parti), Murat Elgin (Ak Parti), Hasan Özdemir (Ak Parti), Erdal Kalsın (Ak Parti), Ayşe Erturan (Ak Parti), Fatih Yılmaz (Ak Parti), Nadir Bahadır (Ak Parti), Mitat Ersoy (Ak Parti), Canan Engin Eke, Abdurrahman Tutuğ (CHP), Savaş Kaşıkçı (CHP), Devlet Giray Süyünç (CHP),Reşat Mengüverdi (CHP), Murat Bektaş (İYİ Parti)

Toplam Seçmen :               22273

Kullanılan Oy :                   18071

Geçerli Oy:                        17483

AKP       7454

CHP       5299

İYİ         3771

MHP      611

SP         214

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer: Meclisi:Ak Parti 5, CHP 6 

Murat Savaş (Ak Parti), Mehmet Temel Koç (Ak Parti), Mehmet Emin Oruçli (Ak Parti), Nizamettin Balkaya (Ak Parti), Coşkun Parlak (CHP), Yüksel Ada (CHP), Ali Kırcı(CHP), Harun Karademir (CHP), Gürsoy Aşıkoğlu (CHP), Kenan Ertaş (CHP) Toplam Seçmen :               12671

Kullanılan Oy :                   10144

Geçerli Oy:                         9853

AKP       4843

CHP       4827

MHP      116

SP          40

Termal Belediye Başkanı Sinan Acar. Meclis:i  Ak Parti 5, İYİ 4 

Deniz Cengaver Öz (Ak Parti), Zafer An (Ak Parti), Güven Canikli (Ak Parti), Şenol Sezer (Ak Parti), Çağlar Erdinç (Ak Parti), Ayşegül Alkılınç (İYİ Parti), Emre Pirinç (İYİ Parti), Güneş Acar (İYİ Parti), Ertan Gak (İYİ Parti)

Toplam Seçmen :               2773

Kullanılan Oy :                   2588

Geçerli Oy:                         2490

AKP       1253

İYİ         1168

CHP       36

MHP      26

SP           5

Kadıköy Belediye Başkanı Mehmet Şahin: Meclis: Ak Parti 5 CHP 4 

Gökçen Şahin Eroğlu (Ak Parti), Osman Sönmez (Ak Parti), Murat Alp(Ak Parti), Mehmet Ali Uslu(Ak Parti), Tahsin Yılmaz (Ak Parti), İsmail Aksoy (CHP), Mustafa Küçüker (CHP), Ferhat Güney (CHP), Ramazan Kanar (CHP)

 

AKP       2096

CHP       1839

MHP       87

İYİ         49

SP         32

BĞZ      167

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal: Meclis:  AK Parti 4 CHP 5 

Osman Reyhan (Ak Parti), Zafer Polat (Ak Parti), Ayhan Darıcı (Ak Parti), Hüseyin Şerifoğlu (Ak Parti), Şennur Sarper (CHP), Musa Günaydın(CHP), Bahar Aygün(CHP), Korhan Tan(CHP), Ergün Yalınkılıç(CHP)

 

Toplam Seçmen :               3795

Kullanılan Oy :                   3349

Geçerli Oy:                         3240

CHP       1573

AKP       1563

MHP      82

SP          18

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman: Meclis:  AK Parti 3, CHP 6 

Erkan Başkan (Ak Parti), Şerafettin Benzer (Ak Parti), Remzi Naim Demir (Ak Parti), Kemal İldeniz(CHP), Murat Başkan (CHP), Şener Akgün (CHP), Kemal Sulku (CHP), İlhami Toyran (CHP), Ayten Dere (CHP)

Toplam Seçmen :              4805

Kullanılan Oy :                   3903

Geçerli Oy:                        3757

CHP       1978

AKP       1653

MHP       75

SP           38

Subaşı Belediye Başkanı:Turan Canbay. Meclis: AK Parti 3, CHP 6 

Bülent Karasu (Ak Parti), Burçin Vatansever (Ak Parti), Orhan Civelek (Ak Parti), Duray Kurt (CHP), Zeki Gürsu (CHP), Mustafa Keçici (CHP), Necmettin Onat (CHP), Taner Kanar (CHP), Turgut Tekin (CHP)

Toplam Seçmen :               5145

Kullanılan Oy :                   4468

Geçerli Oy:                        4354

CHP       1972

AKP       1608

MHP       558

İYİ          177

SP          31

Tavşanlı Belediye  Başkanı Mucahit Kaçar: Meclis AK Parti 5, SP 4 

Abubekir Aslan (Ak Parti), Yavuz Erat (Ak Parti), İbrahim Tosun (Ak Parti), Çetin Aktaş (Ak Parti), Abdulvahap Doğan (Ak Parti), Recep Tuncer (SP), Murat Özdemir (SP), Enes Cengiz (SP), Adem Zeren (SP)

 

Toplam Seçmen :               2394

Kullanılan Oy :                   2175

Geçerli Oy:                         2041

SP           1015

AKP         952

CHP       46

İYİ         11

MHP      14

Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten: Meclisi:AK Parti 4, MHP 5 

Fatma Gültekin (Ak Parti), Şaban Güler (Ak Parti), Özhan Aydın(Ak Parti), Murat Dursun (Ak Parti), Kadir Yurddaş (MHP), Mustafa Küçükalran(MHP), Tamer Dilaver(MHP), Murat Gök (MHP), Ali Arslan (MHP)

Toplam Seçmen :               2332

Kullanılan Oy :                   2022

Geçerli Oy:                        1928

MHP      1042

AKP       837

CHP       37

SP          7

Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan:  Meclisi AK Parti 4, DP 5 

Adem Sarpkaya (Ak Parti), İbrahim Nalbantoğlu(Ak Parti), Sedat Türkay (Ak Parti), Miraç Uzun (Ak Parti), Ahmet Hocaoğlu (DP), Ümit Korkmaz (DP), Celal Karabulut (DP), Mustafa Bak (DP), Hüseyin Turgut (DP)

Toplam Seçmen :               2869

Kullanılan Oy :                   2654

Geçerli Oy:                        2543

DP          1088

AKP       958

CHP       298

MHP      188

SP          5

Esenköy Belediye  Başkanı Mehmet Temel Meclis::Ak Parti 5, MHP 4 

Gökhan Yavuz (Ak Parti), Mehmet Özçam(Ak Parti), Adem Kıvanç Kaya (Ak Parti), Halil Türel (Ak Parti), Barış Tafralı(Ak Parti), Erdem Küçük (MHP), Zeki Selvi (MHP), Davut Pekmez (MHP), Murat Turanlı (MHP)

 

Toplam Seçmen :               2803

Kullanılan Oy :                   2484

Geçerli Oy:                         2421

MHP      1226

AKP       1161

İYİ          19

SP         9

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.