Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

GÖNÜLDER Kan bağışı kampanyası başlattı

0 15

Yalova’daki 33 sivil toplum kuruluşunun çatı kuruluşu olan GÖNÜLDER (Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları) Platformu, kan stokları biten Kızılay’ın; ‘Sana İhtiyacımız Var, Sensiz Olmaz.’ sesine kulak vererek 22 Şubat’ta yoğun bir kan bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya basın, sosyal medya gibi iletişim kanallarından destek arayan Gönülder üyeleri, pazartesi günü saat 14.00’te Pazaryerinin karşısındaki Kızılay Kan Bağışı Merkezi’ne akın etti.

Burada konuşma yapan Platform Sözcüsü Halil KALYONCU; sivil toplum kuruluşlarının bu ülkenin mayası ve birleştirici gücü olduğunu, özellikle bu salgın döneminde vatandaşın yanında emre amade olarak hizmet yürüttüğünü, mazlumun yanında zalimin karşısında, hakkın müdafaası için gece gündüz milletinin ve devletinin yanında olduğunu ifade etti.

kan bağışı kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu sosyal sorumluluk projesinde amaçlarının kan bağışının önemine dikkat çekmenin yanı sıra kan verecek gönüllü sayısının artırılmasına katkı sunmak olduğunu dile getirdi.

Sağlıklı olan herkesi kan vermeye davet eden KALYONCU, Gönülder olarak, Türk Kızılayı’nın kan ihtiyacının karşılanmasına destek olmaya devam edeceklerini söyledi. katılımcılara ayrı ayrı teşekkür dileklerini iletti.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.