reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

Genç çiftçi ve kadın çiftçi eğitim başvuruları başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genç çiftçi ve kadın çiftçi eğitim başvuruları başladı
reklam

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü internet sitesinde genç çiftçi ve kadın çiftçi eğitim başvurularının başladığı duyuruldu.

​Genç çiftçi ve kadın çiftçilere yönelik eğitimler başlıyor. Bu çerçevede başvuruların başladı Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü sayfasından duyuruldu. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“2022 Yılında tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi adına kadın ve genç çiftçilere T.C. Ziraat Bankası tarafından 500.000 TL’ye kadar yüzde 10 öz kaynak katkısı ile kredi desteği verilecek.  Söz konusu kredi desteğinden faydalanmak için gerekli şartların içerisinde; Kadın çiftçi kapsamında 18 yaşını doldurmuş ve asgari 8 yıllık ilköğretim mezunu kadınlar, Genç Çiftçi kapsamında 18-41 yaş aralığında lise mezunu olanlar, Ziraat Fakültesi, Veterinerlik fakültesi, tarımla ilgili yüksekokul mezunu olanlar, askerlik görevini yerine getirmiş veya muaf olanlar başvuruda bulunabilecek. Ayrıca SGK ya kayıtlı ücretli çalışan olmayanlar, Kredi başvurusunu bizzat kendi adına yapacak olanlar, kredi vadesi boyunca tarımsal faaliyetlerin yürütüleceği yerde ikamet edecek olanlar başvuruda bulunabilecek. Bunlara ek olarak faaliyet konusu alanda Üniversiteler tarafından verilen Tarımsal Kredi Eğitim Sertifikasına sahip olma şartı da yer alıyor. Bu çerçevede Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile T.C. Ziraat Bankası arasında yapılan protokole istinaden eğitim içerikleri oluşturularak aşağıda belirtilen online ücretli sertifika programları açıldı. Programlara başvurular alınmaya başlandı.”

reklam