DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Gaziler Günü Çiftlikköy’de törenle kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gaziler Günü Çiftlikköy’de törenle kutlandı
reklam

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çiftlikköy İlçe Meydanı’nda gerçekleştirilen törene, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv. Pilot Albay Okan Uygun, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum müdürleri, Çiftlikköy Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyeleri ve gazilerimizin yanı sıra öğrenciler de katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirilerek öğrenciler tarafından şiirler okundu. Gaziler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kıbrıs Gazisi Mehmet Özgöçer, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken hayatta olan siz gazilerimize, onların değerli ailelerine ve yüce Türk milletine saygılar sunuyorum” dedi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal Mücadelesi’ndeki önderliğinden dolayı ‘Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü, ilçe meydanında gerçekleştirilen törenle kutladık. Çiftlikköy’deki gazilerimizle bir araya geldiğimiz bu anlamlı günde bu toprakları bizlere vatan kılan, ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyen tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

reklam