Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Esenköy denizi beyaza boyandı

0 395

Son aylarda özellikle Marmara Denizi kıyılarında etkili olan deniz salyası, Yalova’nın turizm beldelerini de tehdit etmeye başladı. Özellikle Esenköy beldesinin kıyı şeridi yoğun deniz salyası tabakası nedeniyle adeta beyaza boyandı. 3 gün boyunca denizi beyaza boyayan tabaka yavaş yavaş etkisini yitirmeye başladı.

Yalova’nın yaz turizminde ilgi gören beldeleri deniz salyası tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Özellikle yaz aylarında nüfusu katlanarak artan Çınarcık’a bağlı Esenköy beldesinin liman mevkii deniz salyası nedeniyle adeta beyaza boyandı.

Vatandaşlar daha önce zaman zaman yaşanan doğa olayını ilk kez bu kadar yoğun olarak gördüklerini ifade ederken Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Cumartesi gününden itibaren başlayan manzara nedeniyle çok üzüldüklerini belirtti.

Temel, “Nasıl çözüm bulabiliriz diye görüşmeler yaptık. Nereden geldiği belli olmayan, kimsenin de bilmediği bir deniz pisliği diyebiliriz. Balıkçı arkadaşlarımız bunun poyrazla birlikte gideceğini söylediler. Akşam saatlerinde başlayan poyrazla birlikte liman dışındaki bölgelerimiz neredeyse temizlendi. Limanımızın içi de temizlenmeye başladı” dedi.

Öte yandan deniz salyası adı verilen tabaka şehir merkezindeki bazı bölgelerde de görülmeye başlandı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.