Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Er ve Erbaşlara evlilik öncesi eğitim verildi

0 12

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Aile Eğitim Programları kapsamında Yalova Özel Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda görevli Er ve Erbaşlara yönelik “Evlilik Öncesi Eğitim” konulu seminer gerçekleştirildi.

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapmakta olan Sosyal Hizmet Uzmanı Selva Şengül tarafından verilen Evlilik Öncesi Eğitim seminerinde; sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşmasına katkı sağlamak için ailelerin; Aile içi iletişim süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerinin artmasına, sahip olduğu her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine, karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı, eğitim, hukuk ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarını, aile içi ilişkilerin sağlıklı devamı yönünde yapılabileceklere yönelik bilgilendirme yapıldı.

Eğitimde ayrıca; iletişim süreci ve problem çözme becerileri hakkında farkındalık sağlanması konularında paylaşımda bulunularak şu açıklama yapıldı.

“Evlilik Öncesi Eğitim” ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları amaçlanmaktadır. Evlilik Öncesi Eğitim Programı, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmeleri evliliğe “iyi bir başlangıç yapabilme” fırsatı verecektir. Evlilik uyumunda eşlerin evlilik öncesi hazırlığının ve evlilik problemleri henüz ortaya çıkmadan eğitim almalarının önemi bütün dünyada bilimsel çalışmalarla da ortaya konmaktadır. “

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.