Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Engelliler Derneği Başkanı engelliyi suçladı

0 371

Çiftlikköy’de bir engelli vatandaşın asansör arıza yapınca tekerlekli sandalyesini kendi taşıyarak üst geçidi çıkmak zorunda kalmasına Tüm Engelliler Derneği Başkanı ve Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) Başkanı Alpaslan Erkoç tepki gösterdi. Ancak Erkoç, tepkisini belediye ve diğer yetkililere değil engelli vatandaşa gösterdi ve “Kendisi şov yapıyor. Olay kurgudan ibaret” dedi.

Çiftlikköy’de bulunan üst geçitteki asansör arıza yapınca bir engelli vatandaş tekerlekli sandalyesini kendi taşıyarak üst geçide tırmanmak zorunda kalmıştı. Konu videoya çekilip basın tarafından haberleştirilince kamuoyu gündeme gelmişti.

Söz konusu haberlerle ilgili Tüm Engelliler Derneği Başkanı ve Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK) Başkanı Alpaslan Erkoç bir video yayınladı. Erkoç, videoda engelli vatandaşın şov yaptığını ve olayın kurgudan ibaret olduğunu belirterek “Ben haberi görür görmez anladım ki kötü niyetli bir haber yapılmış. Üst geçide tekerlekli sandalye ile bu şekilde çıkılması imkansız. Birilerinin kurgusu ile bu haber yapılmış. Ben bu arkadaşın şovunu alkışlamak istiyorum. Burada çok güzel bir üst geçit yapılmış ve en donanımlı asansör takılmış. Fakat bir anakart arızasından ötürü bunu art niyetli şekilde lanse ettiler. İleride alt geçit var gidip oradan geçebilir ama o bunu yapmıyor. Ben tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşları getireyim hiçbiri bu şekilde yukarı çıkamaz” dedi.

Silpagar, kulübe destek veriyor

Alpaslan Erkoç, olayla ilgili suçlanan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ı da savunarak kendisinin YOSK’a destek verdiğini de sözlerine ekledi. Erkoç, “Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Türkiye’de örnek bir belediye başkanıdır. Çiftlikköy sahilinde hizmete açtığı Engelsiz Kafe projesi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almıştır. Çiftlikköy’ün 40-50 yıllık mimari engelleri vardı. Bugün baktığınız da engelliler adına birçok hizmete imza atmış. Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’ne de üstün destekler vermiştir” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.