AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Doğan’ın yerine Koçak başkan oldu

CHP’de İl Başkanı Bahar Doğan, aday başvurusu nedeniyle istifasını verirken yerine Örgüt ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nur Koçak getirildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesinde başvuru süreci yaşanan CHP’de yönetim kademelerinde değişiklikler oluyor. Aday başvurusu yapmak isteyen parti yöneticilerinin görevlerinden istifa etmeleri için son tarih olan 12 Ekim öncesinde il başkanlığında da değişim yaşandı.

Aynı zamanda Çiftlikköy İl Genel Meclis Üyesi olan İl Başkanı Bahar Doğan, yeniden başvuru yapmak için görevinden ayrıldı. Doğan’ın yerine vekaleten Nur Koçak getirildi. Uzun yıllardır parti yönetiminde önemli görevlerde bulunan Koçak, bir seçim ya da başka bir atama yapılana kadar görevde kalacak.

Doğan, yaptığı açıklamada, “2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için aday adayı olacağım. Bu nedenle Seçim Kanunu ve Genel Merkezimizin genelgeleri gereği yürütmekte olduğun CHP Yalova İl Başkanlığı görevimden istifa ettim. Yine CHP Genel Merkezimizin genelgeleri gereği İl Başkanlığı Görevini Örgüt ve Örgütlenmeden sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sayın Nur Koçak Hanıma devrettim. Nur Hanım uzun yıllar il yönetiminde görev almış, örgütü ve Yalovamızı en iyi tanıyan tecrübeli bir arkadaşımız. İl Başkanımız Nur Hanım, Sayın Muharrem İnce, Milletvekilimiz Sayın Özcan Özel, İl Yönetim Kurulumuz, ilçe yönetimlerimiz, adaylarımızın destek ve katkılarıyla bu görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Kendisine İl Yönetimimize ve tüm örgütümüze başarılar diliyorum.

İl Başkanlığım süresince birlikte görev yaptığım ve beni hiç yalnız bırakmayan İl Yönetimi Kuruluma, Sayın Muharrem İnce’ye, Milletvekilimiz Sayın Özcan Özel’e, İlçe Yönetimlerimize, Kadın ve Gençlik Kollarımıza,Mv. Adaylarımız Sayın Ertan Şener’e, Mehmet Gürel’e ve Tüm örgütümüze teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.