AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Dev Atatürk imzası!

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler birimi tarafından yeşil alanları düzenleme çalışmaları kapsamında Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu yanındaki alana Atatürk’ün imzası atıldı.

Park ve Bahçeler birimi ekiplerimiz, yeşil alanlarda yaptığı farklı tasarım çalışmaları ile kentin dış görselliğine yönelik düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Yüzde 58’i tescilli orman olan çevre ve doğa kenti Yalova’nın güzelleşmesi adına ekipler, anlamlı bir çalışmaya daha imza attılar. Bu kapsamda ekipler, Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu yanındaki 100 metrekarelik yeşil alana çalı grubundan bitkilerle Atatürk imzası attı. Vatandaşlar tarafından da büyük beğeni toplayan imza figürünün akşam saatlerinde görülebilmesi için ışıklandırma da yapılacak.

“Ata’mızın kenti Yalova’mıza yakışan bir çalışmaya imza attık” diyerek sözlerine başlayan Başkan Vefa Salman, “Park ve Bahçeler birimimiz tarafından kentimizin belirli bölgelerine yaptığımız çalışmalar artarak devam diyor. Halkımız tarafından büyük beğeni toplayan bir çalışmayı daha ekiplerimiz kısa sürede tamamladı. Geçtiğimiz haftalarda Yalova Devlet Hastanesi kavşağında Türkiye Haritası ve Ay Yıldızlı motifin peyzaj düzenlemesi yapılmıştı. Yeni tamamlanan çalışmamızda ise Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu girişindeki yeşil alanı değerlendiren ekiplerimiz, ‘Yalova benim kentimdir’ diyen ve kente kent kimliği kazandıran Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını çalı grubundan bitkilerle ‘Çiçek Kenti Yalova’mıza attı. Kentimizi güzelleştirmek adına bu ve buna benzer çevre düzenlemesi çalışmalarımız farklı ve özel tasarımlarla devam edecek” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.