Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Dernek lokaline kumar baskını

0 69

Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri bir dernek lokaline baskın düzenledi. Dernekte kumar oynayan 10 kişi ile işletmecilere korona virüs tedbirlerine uymamak ve kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak suçundan toplamda 45 bin 764 TL para cezası kesildi.

Yalova’nın Fevzi Çakmak Mahallesi üzerinde yer alan bir dernek lokalinde kumar oynatıldığı ve korona virüs tedbirlerine uyulmadığı ihbarını alan Yalova Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri belirtilen adrese operasyon düzenledi. Ani baskın yapan ekipler kurulan masalarda kumar oynayan şahısları kıskıvrak yakaladı.

Yapılan incelemede maske ve mesafe kuralına uyulmadığı, kapalı alanda tütün kullanıldığı da tespit edildi. Olayla ilgili olarak kumar oynadığı tespit edilen B.L., O.E., M.İ., Z.K., M.D., S.Ö., B.Y., B.Ş., C.S., C.A. adlı şahıslar ile dernek lokalini çalıştıran F.C., K.Ö. ve C.A adlı şahıslar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şahıslara korona virüs tedbirlerine uymamak ve kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak suçlarından toplamda 45 bin 764 TL para cezası kesildi.

Dernek lokalinde ele geçirilen iskambil kağıdı desteleri ile kumar oynamakta kullanılan fişler ile paraya da el kondu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.