Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çınarcık’ta MAGDER’e iki konteyner

0 41

Çınarcık’ta olası bir deprem veya felaket sonrası kullanılmak üzere çeşitli malzemelerin bulunduğu konteynırlar, ilçenin 2 farklı bölgesine yerleştirildi.

Yalova İl Genel Meclisi’nin kararına istinaden satın alınan deprem konteynırlarının teslim törenine Yalova Valisi Muammer Erol, Çınarcık Kaymakamı Soner Kırlı, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Yalova İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan, Yalova AFAD İl Başkan Vekili Adnan Usta, Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) Başkanı Sabri Karaçam, il genel meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, MAG-DER üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konteynırların teslim töreninde konuşmaların ardından Çınarcık Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi ile Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) arasında protokol imzalanarak, konteynır devir teslim kurdelesi kesildi. Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) açmış olduğu eğitimlerde başarılı olan kursiyerlere protokol tarafından sertifikaları verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Belediye ekipleri 414. Sokak’ta Halk Eğim Merkezinin bulunduğu alan ile Çınarcık Hükümet Konağı ve Çınarcık İlçe Emniyetinin arka tarafındaki 240. Sokak’taki boş arazilere deprem konteynırlarını yerleştirdi. Belediye deprem konteynerlerin içerisine acil müdahalelerde kullanılacak alet ve araçları temin ederek, konteynerlerin içinde kilitli bir şekilde muhafaza ediyor.

Yaşanabilecek bir afet sonrası ihtiyaç duyulan malzemelerin özel olarak belirlendiği projede görevlilerin kullanabileceği ekipmanlar konteynırların içinde yer alıyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.