Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çınarcık’ta kadın dayanışması

0 129

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi yönetimi, Çınarcık’ta kadınlar tarafından kurulan ancak bir süre önce Çınarcık Belediyesi’nin ortaklıktan çıkma kararı aldığı Hanımelleri Kooperatifi’ni ziyaret etti. Ziyarette kooperatif üyelerine destek mesajı verildi.

Geçtiğimiz yıllarda kendi el emekleriyle yaptığı yiyecek, giysi, tekstil ürünleri gibi çeşitli ürünleri satmak amacıyla Çınarcıklı bir grup kadın tarafından kurulan Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi’ne destek geldi. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi yöneticileri, aynı zamanda Yalova’nın tek coğrafi işaretli ürünü olan Çınarcık İşi’nin üretimini yaparak  yaşatan kooperatifin Çınarcık Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan satış merkezini ziyaret etti. Ziyarette bir süre önce Çınarcık Belediyesi’nin ortaklıktan çıkma kararı alması ve kooperatifin satış yeriyle ilgili tahliye emri vermesi görüşüldü. 

Dernek yöneticileri, her türlü konuda kooperatif üyesi kadınların yanında yer aldıklarını ifade ederek “Emekçi kadın dostlarımızla hem sohbet ettik hem de alışveriş yaptık. Kadının güçlü olması için en önemli etkenin kadınların ekonomik bağımsızlığa sahip olması düşünüldüğünde kadın kooperatiflerinin önemi ortaya somut olarak çıkıyor. Bizler Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Yalova Şubesi üyeleri olarak bundan sonraki süreçte de alışverişlerimizi Çınarcık Hanımelleri Kadın Kooperatifinden yaparak dostlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bu konuda tüm tanıdıklarımızdan destek rica ediyoruz” dediler. 

Kooperatif üyeleri ise ziyaret nedeniyle teşekkür ederek “Bir kez daha kadın girişimcilere verilen değer ve önemi hissettik. Sevgili dernek üyelerine sıcak sohbetleri ve içtenlikleri ile böyle bir ziyaret gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ederiz. Özellikle bu hassas zamanlarda kadın dayanışmasının en güzel örneği olan kadın kooperatifleri  ve derneklerinin kenetlenmesi ülkemiz adına umudun en güzel örneği. Kadınların kendi ayaklarının üzerinde durması ülkemiz ve tüm dünya için ışık olacaktır” diye konuştular. 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.