Çınarcık Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çınarcık’taki gazi ve gazi yakınları onuruna Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’nde kahvaltı verildi.
Düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer gazi ve gazi yakınlarıyla tek tek ilgilenerek onların taleplerini dinledi. Çınarcık’ta Gaziler Günü kutlamaları kahvaltı organizasyonundan sonra Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Törene Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, mülki idare müdürleri, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları, gaziler ile vatandaşlar katıldı.
Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Gazi Hüseyin Saraydemir’in günün anlam ve önem konuşmasını ardından tören son buldu.