DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çiftlikköylüler Çanakkale’yi gezdi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Çiftlikköylüler Çanakkale’yi gezdi
reklam

Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği Çanakkale Gezisi ile 180 Çiftlikköylü, kahramanlık destanlarının yazıldığı toprakları ziyaret etti. Çiftlikköy Belediyesi önünden uğurlanan 4 otobüste yer alan 90 bayan ve 90 erkekten oluşan kafile, büyük zaferin izlerini yerine gördü.

Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varan Çiftlikköy kafilesi, Eceabat’ta yapılan kahvaltının ardından rehberler eşliğinde Çanakkale Deniz Savaşı’ndan kullanılan Namazgah Tabyası’nı gezdi. Seyit Onbaşı’nın 270 kiloluk top mermisi ile tek atışta Ocean gemisini vurduğu Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı’nı gezen kafile, Kilitbahir’dekiHavuzlar Şehitliğini ziyaret etti. Sonrasında Kosova’dan Süleymaniye’ye, Bingazi’den Kerbela’ya pek çok Osmanlı ilinden gelerek Çanakkale’de şehit olan 2177 kahramanın yattığı Şahindere Şehitliği’ni gezen Çiftlikköylüler, Çanakkale Şehitler Anıtını da gördü. Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı ile Çanakkale turunu sonlandıran kafile, aynı günün akşamı Çiftlikköy’e dönüş yoluna koyuldu.

 

Gezinin çok güzel geçtiğini dile getiren Çiftlikköylüler, Başkan Silpagar ve ekibine teşekkürlerini ileterek, bu gibi gezilerin sürmesi dileklerini iletti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, bu yıl Çanakkale gezilerinin üçüncüsünü organize ettiklerini ifade ederek, “Tarihi ve kültürel değerlerimizi yansıtan şehirlerimize her yıl düzenlediğimiz gezilerle vatandaşlarımıza olumlu bir hizmet verdiğimizi düşünüyorum. Konya ve Çanakkale’ye yaptığımız gezileri daha farklı şehirlere de yaparak Çiftlikköy halkımızı imkanlar dahilinde tarihimizle, kültürümüzle bir araya getirmekten biz de mutluyuz. Kültür gezilerimiz devam edecek” diye konuştu.

 

 

 

reklam