Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de pazaryerlerine zabıtadan denetim

0 17

Çiftlikköy Belediyesi Süyünç Kapalı Pazaryeri’nde kurulan meyve-sebze pazarları, Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından düzenli olarak denetleniyor.

PAZARYERİNDE HES KODU VE ATEŞ ÖLÇÜMÜ UYGULAMASI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında halkın yoğun olarak kullandığı alanlardan birisinin de pazaryeri olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Denetimler kapsamında zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın ve çalışanların HES kodu sorgulamaları ve ateş ölçümlerini yaparak, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyumları konularında gerekli uyarılarda bulunuyorlar. Halkın sağlığını doğrudan etkileyebilecek yerlerin başında pazaryerlerimiz geliyor. Biz de bu alanlarda gerekli denetimleri titizlikle yapıyoruz” diye bilgi verdi. Başkan Silpagar, pazaryeri esnafının ve vatandaşların kurallara büyük oranda uyduğunun gözlendiğini kaydederek, alınan önlemlere uyum sağladıkları için vatandaşlara ve pazaryeri çalışanlarına da teşekkür etti.

SEBZE MEYVE PAZARI ÇARŞAMBA GÜNÜNE ALINDI

Ayrıca Çiftlikköy’de Pazar günleri kurulan meyve sebze pazarının yeni bir uygulamaya kadar Çarşamba günleri kurulmasına karar verildiği açıklandı. Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ilgili genelgeleri kapsamında ülkemizde uygulanmakta olan hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, ‘yeni bir karar uygulamaya girene kadar’ Çarşamba günleri kurulmasına karar verildiği ifade edildi. Çiftlikköy Belediyesi Süyünç Kapalı Pazaryeri’nde sebze meyve pazarı, alınan önlemlerle birlikte Çarşamba günleri vatandaşların kullanımına açık olacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.