HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de bilim fuarı

Çiftlikköy Şehit Abdülhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Projesi kapsamında öğrenciler ürettikleri bilimsel projeleri sergiledi. Proje kapsamında birbirinden ilgi çekici 60 projenin sergilendiği bilim fuarının açılışına Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın eşi Nursel Silpagar da katıldı. Bayan Silpagar’la birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Bektaş ve Okul Müdürü Hasan Akpınar, şenliğin açılışını birlikte yaptı.

Okul öğretmenlerinden Proje Yürütücüsü Asiye Yıldız, bilim fuarında yer alan 40 projenin her şeyden bilim üretilebileceğini gösteren çalışmalar olduğunu ifade ederek, “40 tane projemiz sergileniyor, bunların 15’i araştırma geliştirme, 10 tanesi ders materyallerine yönelik ve geri kalanları da tasarla-yap projeleri şeklinde oldu. Bunlarında içinde denenmişleri de vardı denenmeye müsait olanları da vardı. Ders materyallerimiz seri olarak üretilirse öğrencilerimizin derslerinde başarılarını arttıracağına inanıyorum” diye bilgi verdi.

Öğrencilerin sergilediği birbirinden ilginç projeler arasında bulunan “muzdan piyano”, “sonsuz ayna”, “polimerli tohum” gibi çalışmalar, sergiyi gezenlerin beğenisini kazandı.

BAYAN SİLPAGAR’DAN TAM DESTEK

Bilim Fuarı’nda yer alan projeleri ilgiyle inceleyen Bayan Silpagar, çocukların bilimle iç içe büyümelerinin önemine değinerek, “Öğrencilerimizin sergilediği projeler çok güzel, bilimin uygulamalı olarak bu şekilde hayata geçmesinin geleceğimiz olan çocuklarımızın daha aktif ve üretken olmasını sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.