Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de bayrak yürüyüşü

0 144

Çiftlikköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, İlçe Kaymakamı Ömer Bilgin, Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla 23 Nisan Meydanı’nda yapılan çelenk sunumuyla başladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yapılan bayrak yürüyüşü Mokamp alanında sona erdi. Burada katılımcılara ikramlarda bulunuldu. Coşkulu kutlamalar yarın yapılacak etkinliklerle devam edecek.

Başkan Silpagar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çanakkale ve İstiklal Savaşları ile Anadolumuzda bin yıldır verilen sayısız mücadele, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da altını çizmiş olduğu gibi, milletimizin istiklali ve istikbali konusundaki kararlılığın bir ifadesidir. 96 yıl önce bugün kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihten silinmeye çalışılan bir milletin şahlanışının sembolüdür, ilelebet yaşayacaktır, payidar kalacaktır. 2 bin 200 yıllık devlet geleneğimizin ve bu topraklardaki varlığımızın son halkasıdır. İstiklal Savaşımızla kazandığımız bağımsızlığımızın “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” şiarıyla taçlandırıldığı ve hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletimize verildiği şanlı günün 96. Yılında ülkemizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla, yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.