Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy’de 23 Nisan böyle kutlandı

0 314

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çiftlikköy’de coşkulu bir şekilde kutlandı.

Çiftlikköy 23 Nisan Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklere Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, ilçe protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, “Bugün bizlere düşen görev atalarımızın emanetlerine sahip çıktığımızı göstermek hemde bütün şehitlerimizin hatıralarını en yoğun ve güzel bir biçimde yad etmek olmalıdır. Milli duygularımızn galebe çaldığı bu günlede birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecubriyetimiz açıktır. Atalarımızdan aldığımız ruh ve şuurla bu güveni millet olarak gerek 15 Temmuz’da gerekse silahlı kuvvetlerimizin fırat kalkanı ve zeytin dalı harekatlarında birlik ve dayanışma içerisinde aynı kararlılıkla ülkemize istiklal ve istikbalimize sahip çıkarak göstermiş bulunmaktayız. Bütün dünya bilsinki bu şuur ve kararlığımız devam edecektir. Çocuklarımıza kendilerine emanet edilen değerleri her fırsatta anlatacağız. Bayramınızı bu duygularla tebrik eder, dünya durdukça yepyeni meydanlarda, bu bayramların yepyeni umutlarla bizi ecdad kabul eden nice nesiller tarafından coşkuyla kutlanmasını Yüce Allah’tan diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Öğrencilerden renkli gösteriler

Öğrenciler tarafından bayram şiirlerinin okunmasının ardından ‘Bütün Dünya Buna İnansa’ adlı müzikal gösteri alkış toplarken, yöresel halk oyunları oynayan çocuklar izleyiciler tarafından beğeni topladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçe öğrencileri arasında resim, kompozisyon, sportif yarışmalarda başarı sağlayan öğrencilere protokol üyeleri tarafından madalya ve hediyeleri takdim edildi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.