Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Çiftlikköy itfaiyesinden Kızılay’a yangın eğitimi

0 25

Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Yalova Kızılay Kadın Kolları ve Genç Kızılay üyelerine temel yangın eğitimi vererek yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.

Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasında yapılan temel yangın eğitiminde katılımcılara önce teorik eğitim verildi. İtfaiye Amiri Süleyman Caner Çark tarafından yanma, yangın, yangın söndürme yöntemleri, yangında doğru hareket tarzının anlatıldığı teorik eğitimin ardından uygulamalı tatbikata geçildi. Kızılay üyelerinin ilgiyle takip ettiği uygulamalı tatbikatta ise yangın söndürme cihazının kullanımı, özellikleri ve anında yangın söndürmenin nasıl yapılacağı çıkarılan suni yangına yangın söndürme tüpüyle müdahale edilerek gösterildi.

Alev koruyan elbiselerini giyen Kızılay üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen uygulamalı eğitimlerin başarıyla tamamlandığını belirten İtfaiye Amiri Çark, “Kızılay Kadın Kolları ve Genç Kızılay üyeleri aktif katılımlarıyla yapılan tatbikatımız son derece güzel geçti. Bu yıl biri hizmet içi eğitim, ikisi yangın söndürme eğitimi olmak üzere 3 eğitim ve tatbikat gerçekleştirdik. Geçtiğimiz hafta da Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi’nde bir tatbikatı başarıyla tamamlayarak sanayi sitesi esnafına eğitim vermiştik. Yıl içinde tatbikat ve eğitimlere devam edeceğiz. Ayrıca bize kurumlardan ulaşan eğitim taleplerine de programımız dahilinde iştirak ediyoruz” diye bilgi verdi.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.