Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

CHP’li Başarır’dan Vali Erol’a ‘ULEMA’ tepkisi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarındaki konuşmasında “Ulemanın izinde gittiği müddetçe milletin dünü de yarını da güzel olmuştur” diyen Yalova Valisi Muammer Erol’a tepki gösterdi. Başarır, “Bu millet, ulemanın izinde değil, Atatürk’ün izindedir” dedi.

Cumhuriyet’in ilan edilişinin 98’inci yılı tüm yurtta kutlanıyor. Yalova’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Yalova Valisi Muammer Erol, “Ulemanın izinde gittiği müddetçe milletin dünü de yarını da güzel olmuştur” dedi. Vali Erol’un bu sözlerine CHP’li Ali Mahir Başarır’dan tepki geldi. Başarır, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidenler, bilimin, ilimin izinden gidenlerdir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adını ağzına almamak için ‘ulemanın izinden gidenler’ diyerek söze başlayan Yalova Valisi’ni şiddetle kınıyorum. Yalova Valisi hangi yüzyılda kalmıştır. Bu ülkenin bir valisi, bu ülkenin kurtarıcısının adını ağzına almaktan imtina ediyorsa çok yazık. Sayın Vali, bu ülkenin dünü ve yarını aydınlıksa bunu Atatürk’e borçlusun.

“BU MİLLET ATATÜRK’ÜN İZİNDEDİR”

“Sayın Vali unutmasın ki bugün o koltukta oturuyorsa bu ülkemizin kurtuluşunun ve kuruluşunun mimarı olan Atatürk sayesindedir. Buradan Yalova Valisi’ne sesleniyorum: Oturmuş olduğun o koltuğun arkasındaki, bizlere uygarlık yolu gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk resmini göstermelik olarak düşünme. Ruhunda yaşat ki bu topluma, bu halka hizmet vermek adına inançlı ol. Halkımızın tek bir yol göstericisi vardır. O da Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bu millet ulemanın izinde değil, Atatürk’ün izindedir. Sayın Vali, bu açıklamayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Yalova’da yapıyorsan sen Yalova’ya yakışmıyorsun demektir. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk demek, aydınlık demek. Bunu lütfen o kafana sok.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.