Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

CHP’den su faturası açıklaması

0 1.532

Çiftlikköy’de su faturalarına yansıyan fahiş katı atık bedelleri vatandaşı isyan noktasına getirirken CHP Belediye Meclis Grubu’ndan açıklama geldi. CHP Grubu adına açıklama yapan Meclis Üyesi Savaş Kaşıkçı, indirim taleplerinin mecliste AKP grubu tarafından reddedildiğini söyledi.

Çiftlikköy’de su faturalarına yansıyan katı atık bedelleri vatandaşı isyan noktasına getirdi. Vatandaşlar isyanlarını sosyal medyadan dile getirirken belediyeden konuyla ilgili uzun süre açıklama gelmedi.

AKP Grubu indirimi reddetti

CHP Belediye Meclis Grubu adına Belediye Meclis Üyesi Savaş Kaşıkçı açıklama yaptı. Kaşıkçı, 2021 gelir tarifesinin belirlendiği plan bütçe komisyonunda 3 AKP, 2 CHP üyesinin bulunduğunu hatırlatarak “Katı Atık Bedelinin 2021 yılından itibaren alınmasının zorunluğu olduğu tarafımıza bildirilmiştir ve bunun üzerine ısrarla Cumhuriyet Halk Partisi komisyon üyeleri olarak bu rakamın ilgili müdürlük tarafından hesaplanan en alt rakam olup olmadığını sorduğumuzda Temizlik işleri müdürlüğü tarafından en aza indirilerek hesaplandığı bilgisi verilmiştir. Katı Atık Bedelinin su faturalarına yansımasıyla birlikte vatandaşlarımızın yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle daha da zor durumda kalacağını belirterek Cumhuriyet Halk Partisi Komisyon üyeleri olarak  Su Ücreti ve Atık Su Ücretlerinde %40 indirim yapılması hususunda teklif vermemize Akp grubu tarafından teklifimiz oy çokluğuyla reddedilmiştir” dedi. 

Kaşıkçı, sözlerini “Cumhuriyet Halk Partisi Meclis grubu olarak göreve başladığımız ilk günden itibaren her daim Çiftlikköy’de yaşayan vatandaşlarımızın sesine kulak vereceğimizin ve haklarını savunacağımızın  bilinmesini isteriz” diye bitirdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.