Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

CHP’de delege seçimi var

0 781

Kongre süreci başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde delege seçimleri yapılmaya başlandı. Yalova Merkez İlçe’de köylerde delege seçimleri tamamlanırken asıl heyecan hafta sonu mahallelerde yaşanacak.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağan kongre süreci başladı. İlçe ve il kongreleri öncesinde partide delege seçimi heyecanı yaşanıyor. Yalova’da da ilk olarak Merkez İlçe’de delege seçimi yapılıyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Merkez’e bağlı köylerde başlayan delege seçimi hafta sonu mahalleler için yapılacak.

Cumartesi günü Fevzi Çakmak, Süleyman Bey, Bahçelievler, İsmetpaşa, Dere ve Kazım Karabekir mahallelerinde delege seçimi yapılacak. Seçim 09.00’da il binasında başlayacak ve 16.00’ya kadar sürecek.

Pazar günü ise Adnan Menderes, Bağlarbaşı, Bayraktepe, Mustafa Kemal Paşa, Gaziosmanpaşa ve Rüstempaşa mahalleleri için delege seçimi var. Seçim yine aynı saatler arasında gerçekleştirilecek.

Son mahalle olan Paşakent’te ise delege seçimi Pazartesi günü saat 17.00’de sosyal tesislerde yapılacak.

Tüm üyelerin katılıp oy kullanabileceği seçimin ardından belirlenecek delegeler ilçe başkanı seçiminde oy kullanacak.

3 liste yarışıyor

Bu hafta sonu belirlenecek delege seçimlerinde 3 listenin yarışması bekleniyor. Merkez İlçe Başkanlığı için şu ana kadar sadece Murat Güven adaylığını sosyal medya hesabından duyurdu ve delege seçiminde sarı listeyle yarışacaklarını açıkladı.

Bunun yanısıra il başkanlığına aday olmak için delege seçimlerini kazanmayı hedefleyen Mehmet Gürel ve ekibi kırmızı listeyle seçime katılıyor.

Mevcut İlçe Başkanı Tamer Sönmez ve ekibinin de beyaz listeyle seçime katıldığı belirtildi.

Delege seçimi sonrası ilçe kongre tarihi belirlenerek Merkez İlçe Başkanı seçilecek.

İlçelerde de var

CHP Yalova’da diğer ilçelerdeki delege seçimlerinin de ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Ardından ilçe kongreleri ve il kongreleri yapılarak kurultaya gidilecek ve genel başkan seçilecek.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.