AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

CHP’de 5 aday çalışmalara başladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekili aday adaylığı için 5 isim müracaat etti.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olması sonrasında gözlerin çevrildiği CHP’de Yalova’dan 5 isim milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu. 2002’den bu yana Muharrem İnce’nin ilk sırada yer aldığı, 16 yıl sonra farklı bir adayla Yalova seçmeninin karşısına çıkacak partide listeye girmek için kıyasıya bir mücadele yaşanacak.

Partide uzun yıllar il başkanlığı yapan Özcan Özel, başvuruda bulunan isimlerden biri oldu. Son kongrede il başkanlığına aday olmayan, kurultayda parti meclisine İnce’nin listesinden girmeye çalışan Özel, ilk kez milletvekili adayı olarak TBMM’ye girmek için mücadele edecek.

Son il kongresinde başkanlığa seçilen ve aynı zamanda İl Genel Meclis Üyesi olan Ertan Şener de görevlerinden istifa etmişti. Şener, istifası sonrasında genel merkeze giderek milletvekilliği için müracaatta bulunmuştu. Şener, 2011 yılında da aday adayı olmuş ancak listede kendine yer bulamamıştı.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Yalova Belediye Başkan Aday Adayı olan, aday gösterilmedikten sonra Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Mehmet Gürel de görevinden istifa ederek başvurusunu yaptı.

CHP’de bir diğer başvuru yapan ise Yalova Barosu avukatlarından Fatih Büyükturan oldu. Partide çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Büyükturan da Ankara’ya giderek genel merkeze müracaatını verdi.

Bir diğer aday ise Makine Mühendisi Tevfik Erdoğan Yıldız oldu. Son olarak geçici olarak ADD Yalova Şubesi başkanlığı yapan Yıldız, yapılan kongrede göreve seçilememişti.

Öte yandan CHP’deki 5 milletvekili aday adayı çalışmalarına birlikte başladı. İl Başkanı Bahar Doğan ile birlikte Yalova sokaklarında vatandaşları selamlayan adaylara partililer eşlik etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.