Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Çarşamba’ya kadar kar var!

0 309

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika duyurusuna göre, Marmara’da Kar kalınlığının yer yer 8-15 santimetre civarında olması bekleniyor.

Yalovalılar ise kar yağışını haftanın ilk günü hissedecek ve salı günü akşam saatlerine kadar devam edecek. Hava sıcaklığı -6’lara kadar düşecek.
Marmara, İç Ege, Akdeniz ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

- Reklam -

PAZARTESİ BAŞLAYACAK, SALI AKŞAM SAATLERİNE KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul’da pazartesi günü sabahın ilk saatlerinden itibaren meydana gelecek yağışların, salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarı yapıldı.
Açıklama şöyle sürdürüldü:
“Soğuk havanın 09 Ocak 2019 Çarşamba sabah saatlerine kadar etkili olması beklenirken, yağışların bu gece yarısından itibaren kuzey bölgelerimizden başlayarak il genelinde kar şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.