Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Büyükgümüş: 363 bin genç aramıza katıldı

0 30

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Görüşmeleri kapsamında TBMM Genel Kurulu’nda konuşan AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, 1 Haziran’dan bu yana partiye 363 bin 626 gencin katıldığını belirterek “Nasıl gidiyoruz ya ben anlamıyorum bunu” dedi.
TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Büyükgümüş, muhalefetin iktidarın artık gidici olduğu söylemlerine değindi. ”Muhalefetin durumunu şöyle formülüze edebiliriz; yeter ki Erdoğan gitsin, arada milli çıkarlarımız zedelenmiş hiç umurumuzda değil. Erdoğan nasıl giderse gitsin doğalgazımız, petrolümüz olmasın bunları bulup çıkarmayalım. Erdoğan yeter ki gitsin. Milli tankımız, iha’mız, siha’mız çalışmasın, bunların üretimine bunların geliştirilmesine devam etmeyelim. Şimdi bu gerçekten hazin bir durum. Milletimiz gerçekten bunun hesabını sorar. Her seçimde de soruyor” dedi.

Büyükgümüş, şöyle devam etti:

“Burada çok fazla işte gidiyorsunuz, geliyorsunuz öyle oluyor böyle oluyor gençler sizden uzaklaşıyor… Ben Partimin aynı zamanda Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı vazifesini yürütüyorum. Bakın bu gelmenin gitmenin demokraside en önemli göstergesi seçimlerdir. 2023’te de seçim var inşallah kim gidiyor kim geliyor göreceğiz.”
Muhalefetin sözlerine atıfta bulunan Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, “Ama o zamana kadar da siyasi partilerin teşkilatlanma çalışmaları vardır. Bakın sayın milletvekilleri, 1 Haziran’dan bu yana 363.626 yeni genç AK Parti Teşkilatlarına kazandırılmış. Bunlar sadece 30 yaş altı gençler. Kadınları, ana kadememizi buna kattığımızda sayı 1 milyondan fazla. Nasıl gidiyoruz ya ben anlamıyorum bunu. Bunu değerlendiren bir muhalefet yetkilisi şöyle diyor: İş bulmak için gidip AK Parti’ye üye oluyorlar. Yani büyük belediyeler bizim yönetimimizde değil aksine buralarda AK Partili olduğu için, sadece AK Partili olduğu için insanlar işten atılıyor. Böyle bir atmosferde neden bahsediyorsunuz siz” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.