Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Büyük zafere belediyeden özel kutlama

0 21

Yalova Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını düzenlediği etkinliklerle kutladı. Kent Müzesi yanına kurulan dev ekranda günün anlamına uygun görüntüler yayınlanırken, gece ışık ve havai fişek gösterileri ile son buldu.

Tüm yurtta olduğu gibi Büyük Zafer’in 98. yıl dönümü Yalova’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Gündüz gerçekleştirilen resmi törenler sonrası gece Yalova Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir program düzenlendi. Kent Müzesi yanında kuruluna dev ekranda 30 Ağustos Zaferi ve Atatürk temalı görüntüler Yalovalılar için yayınlandı. Zaferin baş mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocatepe’deki görüntüsü ile şanlı bayrağımızın ışık yansıması ise Kent Müzesi’nin duvarlarına yansıtıldı. Gece coşkuyu doruğa çıkaran havai fişek gösterisi ve çalınan marşlarla son buldu. 

Etkinliklere katılan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan kurtuluş mücadelesi, tüm zorluklara rağmen 30 Ağustos’ta zafere ulaşmıştır. Bu zafer Türk milletinin tüm dünyaya bağımsızlığını ilanıdır. Bizde bu zaferi bulunduğumuz pandemi döneminde kurallara uyarak 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda kutlayalım istedik. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.