Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Bu kez düşüşte zirvedeyiz

0 520

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabı üzerinden geçen haftyaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan illeri İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir ve Kars olarak sıraladı. Bugün ise yeni yaptığı paylaşımda, dünkü verilerin hatalı olduğunu belirtti.

“DOĞRU HALİ YENİDEN DÜZENLENDİ”

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden, “5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum” ifadelerine yer verdi. Yeni verilere göre 100.00 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan 10 il Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop ve Kırklareli.

Böylece Yalova, iki hafta üstüste vaka sayısı en çok azalan illerin başında geldi. Yüz binde 838 vaka oranına kadar ulaşan Yalova, önce 638’e, ardından geçtiğimiz hafta 345’e düşmüştü.

Türkiye’de vaka oranlarında haftalarca ilk sıralarda yer alan Yalova, önce 7. sıraya düşmüş, bu hafta da 17. sırada yer almıştı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.