AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Boğa Burcu

Boğa Burcu Özellikleri
Yönetici Gezegeni: Venüs
Elementi: Toprak
Uğurlu günü: Cuma
Uğurlu sayısı: 6
Uğurlu taşı: Zümrüt
En belirgin özelliği: Dayanıklılık
En büyük emeli: Ün
En büyük hatası: İnat
Zayıf noktaları: Hantallık, kıskançlık, tatlı düşkünlüğü
Aşkta uyumlu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak
Evlilikte uyumlu burçlar: Yengeç, Başak, Oğlak

Boğa burcu, sabırlı, sorumluluk sahibi, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olan burçtur. Doğa ona bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. Boğa burcu aşkın yıldızı olan Venüs tarafından yönetilir. Gezegenin etkisi, onun sanatsal başarılarından çok, sanat eserinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. Boğa burcunda olanlar mantığından çok duyguları tarafından yönetilirler. Büyük başarıları kendini duygusal olarak bir şeye bağlı hissettiğinde kazanırlar. Bu durum karşı cinse olan tutumunda da etkili olur. Boğa burcu genellikle sabit fikirleri temsil eder. Hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. Bunun yanında dayanıklılık ve sabır başarısının temelini oluşturur. Konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belli eden bir olan Boğa’lar, bir kararı almadan önce enlenesine boylamasına iyice düşünür ancak bir karar verdikten sonra onu kimse durduramaz.

Boğa Burcu Erkeği
Boğa burcu erkekleri inatçı, çalışkan, hareketli ve sakin yapısıyla dikkatleri üzerine toplar. Girdiği bir ortamda onu farketmemeniz imkansızdır. Boğa burcunun inatçı tarafı ile karşılaşmamanız için onun suyuna giderek bazı konuları halletmeniz gerekecektir. Çünkü sinirlendiği zaman inadından sizin düşüncelerinize asla kulak vermeyecektir. Boğa burcu erkekleri evine bağlı ve uyumlu bir eş olurlar. Çocukları ile bağları oldukça sıcak olmasına rağmen aynı zamanda disiplini de elden bırakmayı sevmez. Fiziksel olarak sağlıklı ve yapılı olan bu burcun erkekleri, lüksten ve konfordan da oldukça keyif alır. Cömerttir ama savurgan değildir. En sadık dostlar bu burcun erkeklerinden çıkar.

Boğa Burcu Kadını
Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur bir duruşa sahiptir. Gerçekçi ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda duruşu ile dikkatleri üzerine çeker. Hırslıdır ve düşlediği bir şeye ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve sadakatsizlikten hoşlanmaz. Boğa burcu kadını duygusal açıdan da oldukça hassas ve kırılgandır. Birine değer verdiği zaman fedakarlık yapmaktan kaçınmaz. Bir işe başladığı zaman yarım bıraktığı görülmemiştir. Maddi anlamda rahatlık onun için son derece önemlidir. Bu şekilde kendini güvende hisseder. Gönül ilişkilerinde saygı ve sevgi onun için çok önemlidir. Boğa burcu kadınları sadık ve ailesine bağlı bir eş olurlar.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.