Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Başkan Salman, Bosna buluşmasında

0 125

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Türkiye Bosna- Hersek Federasyonu’nun 2019-2021 döneminin 5. toplantısı ve “Bosna Sancak Boşnak Buluşması” için Bosna-Sancak Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği’nde düzenlenen programa katıldı.

Programa Başkan Salman’ın yanı sıra CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, Sırbistan Novi Pazar Belediye Başkanı Nihat Bisevac, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak, Sancak Demokrat Parti Lideri Nihat Hasanoviç il ve ilçe belediye başkanları ile dernek başkanları ve üyeleri katılım sağladı.

Programda konuşan Başkan Salman, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti Yalova’dan herkese saygı, sevgi ve selamlar getirdim. Yalova’nın balkanlarda Arnavutluk dışında her kentte mutlaka bir kardeş şehri var. Balkanlardaki resmi ziyaretlerimde gözlemledim ki Türkiye’de Türk olmak, Müslüman olmak kolay ama balkan ülkelerinde bu çok zor. Partim bu konuya önem vermeye başladı. Bu yüzden de oldukça mutluyum. Annem ve babam Yalova doğumlu ancak babaannesi Selanik, anneannesi Drama, dedesi Bulgaristan Kavala doğumlu olan bir ailenin evladıyım. İster istemez o coğrafyaya gittiğimde farklı duygular hissettim. Bu duygu ve düşüncülerle bize bu toprakları yurt yapan bütün şehitleri, tabi ki Bosna ve Sancakta soykırıma uğrayan tüm şehitleri bir kez daha sizlerin huzurunda saygıyla, rahmetle, minnetle anıyorum. En kötü günümüz böyle birlik ve beraberlik içerisinde olsun diyorum. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” şeklinde konuştu.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.