Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Başkan Oral, Hasat Bayramı’nı kutladı

0 8

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, çiftçilerin 26 Haziran Hasat Bayramı’nı kutladı. Başkan Oral, “Ülkemizin kalkınmasında alın teri olan çiftçilerimizin Hasat Bayramı kutlu olsun” dedi.

Hasat Bayramı’nı kutlayan Başkan Oral, “Hasat, çiftçimizin bir yıllık emeğinin, alın teri ve bekleyişinin semeresini topladığı bir bayramdır” diye konuştu.

“195 BİN ATA TOHUMU DAĞITTIK”

Altınova Belediyesi olarak üreticilere önemli katkılar sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “2018 yılında başlattığımız ‘Altınova Belediyesi Üreticiye Destek Projesi’ kapsamında bu yıla kadar toplam 195 bin ata tohumu fidesini vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Ata tohumlarımız, Altınova’mızın bereketli topraklarıyla buluşmaya devam edecek. Her bir tohum üretken ellerde bereket ve bolluğa dönüşecek inşallah” dedi.

“ATA TOHUMLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan fidelerin tamamen yerli tohumdan elde ediğini belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Dağıttığımız bu yerli fideler çoğaltılacak. Vatandaşlarımızdan bu fidelerden tohum elde etmelerini ve yeni fidelerin oluşturulmasını istedik. Böylece ata tohumlarımıza da sahip çıkacağız” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.