DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Baro’dan adli yıl açılış kokteyli

Yayınlanma Tarihi : Google News
Baro’dan adli yıl açılış kokteyli
reklam

Yalova Barosu, yeni adli yılı baroda düzenlenen kokteylle açtı. Adli yılın açılışı kapsamında düzenlenen programda baroya kayıtlı avukatlara bir araya gelen Yalova Barosu Başkanı Elif Turnacı Çavuş, burada meslektaşlarına hitap etti.

Yeni adli yılın hayırlı olmasını dileyen Başkan Çavuş, konuşmasında avukatların birlik ve beraberliğinin önemine değindi. Çavuş, “Adli yılı uzun süredir büyük coşkularla kutlayamıyoruz çünkü ülkemizde yaşanan hukuka aykırılıklar, hak ihlalleri ve meslek sorunlarımız varken hiçbirimizin içinden kutlama yapmak gelmiyor. Ama bizim mesleğimizin en büyük gücü birlik ve beraberliğimizdir. Böyle organizasyonlar bizi birbirimizle tanıştıran, bizi birbirimize bağlayan en büyük gücümüz. O yüzden buna çok önem veriyoruz. Sizlerin burada olması bizler için çok değerli” dedi.

“Ne kadar birlikteysek o kadar güçlü ve başarılıyız”

Mesleki sorunlarının oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Başkan Elif Turnacı Çavuş, avukatlık asgari ücret tarifesinde uzlaşmaya varıldığını bildirdi. Başkan Çavuş, “Meslek sorunlarımızın çok büyük noktalara ulaştığının hepimiz farkındayız. Özellikle genç meslektaşlarımızın yaşadığı ekonomik sorunlar çok önemli bir noktaya gelmiş durumda. Avukatlık asgari ücret tarifesinde Adalet Bakanlığı ile bir uzlaşmaya varıldı ama CMK ücretleriyle ilgili hala istediğimiz sonuçları elde edemedik. Bu yüzden de tekrar görüşmeler devam ediyor. Başkanlar Kurulu da Ankara’da toplanarak bunun için bir yol haritası belirleyecek. Elimizden geldiğince sizlerin de desteği ile en büyük artışın yapılması için mücadelemiz sürecek. Bu mücadelede sizlerin varlığı bizler için çok önemli. Ne kadar birlikteysek o kadar güçlü ve başarılıyız.  Adaleti, demokrasiyi ve hukuk devletini savunan avukat, savcı, yargıç meslektaşlarımızın ve bütün adalet emekçilerimizin yeni adli yılı kutlu olsun” diye konuştu.

reklam