Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Balık avı yasağı başladı

0 656

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, su ürünlerine yönelik 15 Nisan’dan itibaren başlayan avlanma yasağının 12 metreden büyük balıkçı gemileri için 31 Ağustos’a kadar süreceğini bildirdi.

1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında gırgır ağları ile su ürünleri avcılığı yapanlar için başlayan yasakla ilgili açıklama yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar, yasakla birlikte balık avlamanın tamamen yasaklanmadığını ifade etti.

 

Küçük tekneler, amatör balıkçılar ve olta balıkçılarının avlanmaya devam edebileceklerini belirten Parıldar, şunları kaydetti:

- Reklam -

“Bu dönemde balıklar yumurtalarını bırakmaya başladıkları için büyük tekneler ve gırgırlar da bunlara zarar verdiği için bakanlığımızca böyle bir yasaklama dönemi oluşturuldu. Kurallara uymak kaydıyla Su Ürünleri Avcılık Tebliği ile getirilen düzenlemelere uyulması şartıyla uzatma ağlarıyla su ürünleri avcılığı dönem boyu serbest olacak.”

Parıldar, yasaklara uyulmasının balıkçılık ve balıkçıların geleceği açısından büyük önem arz ettiğini vurguladı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More