AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Altınova’dan dev tepki

22 Nisan 2018 Pazar günü saat 15:00’te 7 bin kişi kapasiteli Kütahya Tavşanlı Stadında oynanması gereken 3. Lige terfi Play-Off müsabakası Altınova Belediyespor-Gebzespor Maçı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir tarafından güvenlik gerekçesiyle Kütahya dışında oynanmasını istedi.

Maç yerinin belirlenmesi çalışmaları sırasında, 7 bin kişi kapasiteli stada iki takımada 2 bin 500’er kişilik yer ayrılacağı, gerekli tüm imkanların var olduğu ve maçın oynanması konusunda sıkıntının bulunmadığı Kütahyalı yetkililerce Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmişti.

Ancak, Kütahya Tavşanlı Stadında oynanması gereken maç, son dakika Gebzespor’un güvenlik nedeniyle müracaat etmesi üzerine Kütahya Valisi’nin 5 bin kişilik maça güvence vermemesi sonucu yer değişikliğine gidildi.

Sezon boyunca BAL ligi dahil birçok maçın oynandığı son olarak geçen hafta bir lig maçına ev sahipliği yapan Kütahya Tavşanlı Stadında güvenlik nedeniyle maç oynanamayacak olması çeşitli yorumlara neden oldu.

Devletin bir Valisinin 5 bin kişilik maça güvence vermemesi zafiyet olarak nitelendiren Altınova Belediyespor Yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “Devletin Valisi dirayetli, güçlü, güvenilir olmalıdır. Kütahya Valisi, güvenlik nedeniyle maçın Kütahya dışında oynanması yönünde Futbol Federasyonuna yazı göndereceğine İçişleri Bakanlığına, ‘Ben valisi olduğum ilde 5 bin kişilik maç yönetemiyorum’ diyerek istifasını vermeliydi” denildi.

Kütahya Valisi’nin basiretsizliği nedeniyle Türk Futbolunun zarar gördüğü belirtilen açıklamada, “Vatandaşın devlete olan güvenini sarsmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Devletin bir Valisi 5 bin seyircinin geleceği maça nasıl güvence veremez. Kütahya gibi tarihi bir şehir kimlere emanet ? Böyle kent mi yönetilir? Ne Kütahya ne de ülkemiz böyle bir durumu hak etmiyor. 7 bin kapasitesi statta 5 bin kişilik maça güvence veremeyen Vali, o koltuğu işgal etmesin.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.