Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

BAL takımlarının gözü kulağı TFF’de

0 19

Koronavirüs Pandemisi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır oynanmayan Bölgesel Amatör Ligi’yle ilgili takımların ve futbolcularının gözü kulağı Türkiye Futbol Federasyonu’na çevrildi.

Futbolda amatör liglerin en üst klasmanı olan Bölgesel Amatör Ligi’nde artık gözler tamamen TFF’de. Federasyon, BAL ile ilgili kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak. Masada çeşitli statü senaryolarının olduğu BAL, Koronavirüs Pandemisi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır oynanmıyor. Yaklaşık 260 takımın katılım hakkı elde ettiği BAL’da ekipler, katılım bedellerini federasyona ödedi. Ancak TFF, aradan geçen zamana rağmen BAL’la ilgili kararını henüz açıklamış değil.

Altınova ve Kadıköy ilimizi temsil edecek

Bu arada Yalova’yı Bölgesel Amatör Ligi’nde; Altınova Belediyespor ile Kadıköyspor temsil edecek. BAL’da en uzun süre yer alan Yalova takımı konumundaki Sarı-Yeşilli ekip Altınova ile üst üste dördüncü kez bu organizasyonda mücadele etme hakkı kazanan Kırmızı-Siyahlı takım Kadıköy de artık TFF’den gelecek açıklamayı bekliyor. Binlerce futbolcu da TFF’nin Bölgesel Amatör Ligi’ni başlatacağı tarihi dört gözle beklerken; federasyonun konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağı öğrenildi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.