AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Bağış ve Oral birlikte gittiler!

Altınova Belediyesi’nin girişimleriyle Sakal-ı Şerif, Altınova’nın tarihi Hersekzade Ahmet paşa Camii’nde ziyarete açıldı.

Hersekzade Ahmet Paşa Cami’nde açılan Sakal-ı Şerif’i Altınova’nın Fahri Hemşerisi Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da birlikte ziyaret etti.

DUYGU DOLU ANLAR

Hersekzade Ahmet paşa Camii’nde ziyarete açılan Saka-lı Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Sakalı Şerif akşam namazı sonrası görevliler tarafından muhafaza edildiği kutusundan tekbirlerle çıkarıldı. Sakal-ı Şerif, akşam namazı ile teravi namazı arasında açık kaldı. Sergilenen kutsal emaneti gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Salavat ve dualar eşliğinde Sakal-ı Şerif’i görmenin heyecanını yaşayanların bazıları bu anı cep telefonları ile kaydetti.

“UNUTULMAZ AKŞAM”

Ziyarette konuşan Başkan Metin Oral, “İslam toplumunda özellikle de Türkiye İslam geleneğinde peygamberimize olan sevgi ve muhabbetin yeri kelimelerle tarif edilebilecek bir şey değil. Onun sevgisi sevgilerin ötesinde bir şey. İlçemizin Osmanlı’dan mirası olan tarihi Hersekzade Ahmet paşa Camii’nde bu duyguyu yaşamak bizim için çok önemli. Unutulmaz bir akşam yaşıyoruz” dedi.

BAĞIŞ’TAN ANLAMLI ZİYARET

Altınova’nın Fahri Hemşerisi Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı ziyaret etti. İlçede çeşitli temaslarda bulunan Bağış, iftarı da Hersek Mahallesi’nde yaptı.

Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış belediye binası önünde; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova ilçe Başkanı Hasan Zafer ve Altınova Belediye Meclis üyeleri tarafından karşılandı.

“DOĞRU YAPTIĞIMIZI GÖRÜYORUZ”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı dördüncü kez belediye başkanı olmasından dolayı kutlayan Bağış, “Çok nadir dördüncü döneme aday gösterdik. Metin kardeşimi aday yapmakla partimizin ne kadar doğru yaptığını şimdi görüyoruz. Kendisine ve ekibine yeni dönemde de başarılar diliyorum” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dike getiren Başkan Oral, Egemen Bağış’a teşekkür ederek, günün anısına bir hediye takdim etti.

HERSEK SAHİLİNİ GEZDİ

Belediye çıkışının ardından Hersek Sahili’ne geçen Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, burada Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hersek Sahili’nden Hersek Mahallesi’ne geçen Bağış, burada Hersekzade Ahmet Paşa’nın türbesini ziyaret etti. Bağış daha sonra Altınova Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarlarına kalırken, iftarın ardından Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde Sakal-ı Şerif’i ziyaret etti.

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.