Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği Bölgesel Amatör Lig 12. Grup’ta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Balıkesir ekibi Gönen Belediyespor, flaş bir ismi takımın başına getirdi. Yeşil-beyazlılar, ilimizin başarılı teknik adamlarından Aytaç Yaka ile anlaşma sağladı. Genç teknik direktör, 2022-2023 sezonunun geri kalan haftalarında Balıkesir takımının başarısı için ter dökecek.
Yalovaspor’la şampiyonluk yaşamıştı
Aktif futbol hayatını sonlandırdıktan sonra antrenörlük kariyerine başlayan Aytaç Yaka, 2019-2020 sezonun Yalovaspor’un 9 yıllık profesyonel lig hasretine son vermişti. Başarılı çalıştırıcı, yeşil-kırmızılı takımımızı şampiyon yapmış ve temsilcimiz, yıllar sonra 3. Lig’e yükselmişti. Yalovaspor’la 3. Lig’de de bir süre görev yapan Aytaç Yaka, ardından takımdan ayrılmıştı. Kariyerinin sonraki dönemlerinde Kocaeli’nin BAL temsilcisi Kullar 1975 Spor Kulübü’yle play-off’lara kadar giden Aytaç Yaka, kırmızı-siyahlıların 3. Lig’i kıl payı kaçırması sonrası görevinden ayrılmıştı. Daha sonra Ankara ekibi Çubukspor’un başına geçen genç teknik adamın buradaki macerası fazla uzun sürmedi. Bölgesel Amatör Lig takımlarının radarında olan ve sezon başından beri kimseyle anlaşmayan Aytaç Yaka, Balıkesir temsilcisi Gönen Belediyespor’da teknik direktörlük görevine getirildi. Yeşil-beyazlılar, 8.haftası sona eren BAL 12. Grup’ta 5 puanla ateş hattının hemen yukarısında ve 12.sırada yer alıyor. Balıkesir ekibi, Aytaç Yaka yönetiminde seri galibiyetler alarak üst sıralara doğru tırmanmayı hedefliyor.