Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Avukatlar da aşıda öncelik istedi

0 62

Yalova Barosu’na bağlı avukatlar, Yalova Adliyesi önünde koruyucu tulum giyerek basın açıklaması yaptılar. Yalova Barosu Başkanı Fedayi Doğruyol, yargı unsurları arasında ayrımcılık yapılmaksızın avukatlara da Adalet Bakanlığı personeli gibi aşı önceliği talep ettiklerini söyledi.

Yalova Adliyesi önünde tulum giyerek basın açıklaması yapan avukatlar “Aşı önceliğinde adalet istiyoruz”, “Kaç avukat korona oldu”, “Adliyeden bize, bizden size bulaşmasın” yazılı pankartlar taşıdı.

Avukatlar adına konuşan Yalova Barosu Başkanı Fedayi Doğruyol, “Biz avukatlar insanız. Etten, kemikten oluşmuş, virüse dirençsiz, ölümlü. Adalet Bakanlığı personeli aşı uygulamasında öncelikli grupta yer almıştır. Ki bu doğru bir uygulamadır. Ancak aynı ortamda görev yapan biz avukatların yok sayılmasını kabul etmiyoruz” dedi.

Canımızdan olmak istemiyoruz

Doğruyol, şöyle devam etti:

“Pandemi koşulları hergün ağırlaşıp bulaşıcılık artarken biz avukatlar icra daireleri, duruşmalar, keşifler gibi yoğun ve kalabalık ortamlarda çalışmak zorunda bırakıldık. Mesleki sorumluluğumuz gereği, canımızı hiçe saymak pahasına görevlerimizi sağlıksız ortamlarda ve aşısız olarak sürdürmemiz yaşam hakkımıza saldırıdır. Mesai saatlerinin kısaltılması, bazı personellerin idari izinli sayılması gibi durumlar çözüm değil sorun oluşturmaktadır. Bir yılı aşan süredir en ufak bir maddi destek alamayan biz avukatlar, sağlıksız ortamlarda canımızdan da olmak istemiyoruz. Yargı unsurları arasında ayrımcılık yapılmaksızın avukatlara da Adalet Bakanlığı personeli gibi aşı önceliği istiyoruz”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.