reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Artık antrenör olmak da lüks!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Artık antrenör olmak da lüks!
reklam

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni dönem antrenör eğitim programlarıyla ilgili resmi internet adresinden duyuruda bulundu. Federasyonun eğitim programlarıyla ilgili fiyatları ise dudak uçuklattı. TFF Grassroots C Lisansı almak isteyen antrenör adayları, 7 bin TL para ödemek zorunda olacak. UEFA Pro Lisans için adaylar, 200 bin TL miktarında bir ödeme gerçekleştirecek.

5 Ağustos’ta sona erecek

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Yalova Şube Başkan Yardımcısı Sami Bahçekapılı, Yalova’daki antrenörleri ve antrenör adaylarını uyararak Türkiye Futbol Federasyonu’nun antrenör eğitim programları için başvurular başlattığına vurgu yaptı.

Başvuruların 5 Ağustos Cuma günü 14.00’te sona ereceğini belirten Bahçekapılı, geçmişte yapılmış başvuruların geçersiz sayılacağını dile getirdi. Bahçekapılı, tüm aday antrenörlerin bu süreçte başvurularını güncelleme yapmalarının gerektiğini söyledi. TÜFAD Yalova Şube Başkan Yardımcısı Sami Bahçekapılı, “Türkiye Futbol Federasyonu resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı. Bende Yalova’daki antrenör arkadaşlarıma ve aday arkadaşlara sesleniyorum. Antrenör eğitim programlarına katılmak isteyen aday antrenörler için başvuru süreci başladı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesi TFF.org üzerinden yapılacak başvurular, 05.08.2022 saat 14.00’te sona erecek. Antrenörlerin Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’na göre yapılacak değerlendirmeler sonucunda puan sıralamasına göre katılımcılara eğitim programları için davetler e-posta ile gerçekleştirilecek. Geçmişte yapılmış başvurular geçersiz sayılacak olup, tüm aday antrenörlerin bu süreçte başvurularını güncellemeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Fiyatlar, 7 bin 500 ile 200 bin TL arasında

TFF’nin yapmış olduğu antrenör eğitim programı için yüksek fiyatlar, antrenör adayları ile lisansını yükseltmek isteyen antrenörleri kara kara düşündürüyor. TFF Grassroots C diploması almak isteyen aday antrenör Türkiye Futbol Federasyonu’na 3 bin TL, TÜFAD’a ise 4 bin 500 TL ödeyecek. UEFA B/A Birleşik için eğitim alacak bir antrenör ise 150 bin TL ödemek zorunda kalacak. UEFA Pro Lisans almak isteyen teknik adamlar ise 180 bin TL’yi TFF’ye, 20 bin TL’yi ise TÜFAD’a ödemesi gerekiyor. Profesyonel futbol yöneticisi olmak isteyen isimler ise 30 bin TL’lik ücreti Türkiye Futbol Federasyonu’na yatırmak zorunda olacak. Kaleci antrenörleri de TFF B Kaleci antrenör eğitimi için 20 bin, A lisansı için ise 30 bin TL ödeyecek.

reklam

YORUM YAP

Site Yöneticisi TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam